14 червня 2024, 08:07

У НАТО дедалі менше довіряють Угорщині, підозрюючи "у роботі" на Кремль, – ЗМІ

У НАТО обмежили доступ Угорщини в обміні інформацією, включно з розвідувальною.

У НАТО дедалі менше довіряють Угорщині, підозрюючи "у роботі" на Кремль, – ЗМІ

В Альянсі ухвалили рішення менше надавати своїм членам інформацію через центральні канали, щоб її не отримала й Угорщина.

Про це стало відомо завдяки ресурсу журналістських розслідувань у Східній Європі Vsquare.

Цього тижня генсек НАТО Столтенберг спеціально вилетів до Будапешту, щоб вирішити два ключові питання з Орбаном: одне - перестати блокувати кандидатуру Марка Рютте на посаду генсека Альянсу, а також не блокувати військовий пакет допомоги для України.

Уже під час спільної пресконференції прем'єр-міністр Угорщини дав зрозуміти, що більше не блокуватиме військову допомогу Україні, але й при цьому нічого не сказав про Рютте.

За словами одного з представників НАТО у Брюсселі, Будапешт уже давно перестав отримувати повний обсяг розвідувальної інформації від країн Альянсу.

Зараз країни НАТО намагаються передавати важливу інформацію через інші канали, щоб Угорщина залишалася у невідомості. НАТО не ділиться не тільки військовою, а й іншою інформацією. Навіть незважаючи на те що серед представників угорської розвідки є нормальні люди, вони все одно всі свої звіти наприкінці дня покладуть на стіл Орбану.

Також Орбан заявляє, що всі країни НАТО повинні дотримуватися оборонної доктрини (тим самим виправдовує свою позицію щодо війни в Україні) й уникати всіх військових місій за межами Альянсу.

І на тлі цих заяв Орбан готується відправити до Чаду 20 військовослужбовців Угорщини. Як виявилося, ініціатором цієї місії був син Орбана Гашпар. На одній із закритих вечірок той завив, що завдяки Чаду Угорщина може "збагатитися" завдяки сирій нафті й урану. Однак в Угорщини немає технологій і заводів з перероблення нафтопродуктів неросійського походження. Не виключено, що Орбан пішов на цей крок на прохання Путіна.

При цьому деякі члени НАТО навіть не сумніваються, що у Чаді Угорщина планує створити новий розвідувальний центр, який працюватиме в інтересах Кремля.

Нагадаємо, Європейський суд наклав штраф на Угорщину, яка порушує закони ЄС і відмовляється приймати у себе біженців.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини