13 червня 2024, 15:21

Угорщина заплатить велику суму, або пеня становитиме мільйон євро на день: Європейський суд наклав штраф

Європейський суд наклав санкції на Угорщину за недотримання європейських законів про надання притулку біженцям, якщо не заплатить, пеня – мільйон євро на день

Угорщина заплатить велику суму, або пеня становитиме мільйон євро на день: Європейський суд наклав штраф

Угорщину було піддано штрафним санкціям Європейським судом за недотримання європейських законів про надання притулку біженцям.

Згідно з рішенням Європейського суду, опублікованим 13 червня, Угорщина зобов'язана виплатити штраф у сумі 200 мільйонів євро за недотримання європейських законодавчих вимог. У разі затримки виплати країна повинна буде виплачувати пеню у розмірі одного мільйона євро за кожен день прострочення.

Суд вказав на серйозні порушення Угорщиною європейських директив, пов'язаних із процесом надання притулку й екстрадиції нелегальних іммігрантів. Зокрема, було виокремлено проблеми з обмеженим доступом до процедури притулку, неправомірним затриманням прохачів у транзитних зонах і порушенням прав біженців на можливість перебувати у країні до винесення остаточного вердикту в їхніх справах.

Європейський суд також зазначив, що Угорщина не виконала рішення 2020 року, яке вимагає від країни не депортувати біженців до остаточного розгляду їхніх заяв, включно з апеляційним процесом.

У пресрелізі підкреслюється, що Угорщина перекладає відповідальність на інші держави ЄС, незважаючи на отримання фінансування від Євросоюзу для програм допомоги біженцям.

Такі дії підривають основоположні принципи Євросоюзу та справедливого розподілу обов'язків між країнами-членами ЄС.

Нагадаємо, прем'єр Угорщини Орбан запевнив Генсека НАТО Столтенберга, що не заважатиме допомозі Україні, але сам Будапешт не візьме у ній участь.

Раніше партія Орбана "Фідес" показала свій найгірший результат в історії виборів до Європарламенту.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини