13 червня 2024, 12:06

Атаки РФ на українську енергетику: партнери по G7+ виділяють на відновлення понад мільярд

Рішення про надання українському енергосектору понад мільярд доларів допомоги було ухвалено на зустрічі у Берліні за участю представників 25 країн.

Атаки РФ на українську енергетику: партнери по G7+ виділяють на відновлення понад мільярд

Координаційна група G7+, куди входять представники 25 держав, на зустрічі у Берліні погодила передачу Україні для відновлення та функціонування пошкодженої росіянами енергосистеми понад мільярд доларів.

Про це повідомили на сайті Міненерго.

Учасники зустрічі констатували, що після відновлення країною-агресором атак на енергетику Україна втратила 9 гігаватів генерації, а збитки від атак склали 56 мільярдів доларів. Найбільше постраждала теплова енергетика.

Мільярдний пакет допомоги складається з 70 мільйонів доларів грантових внесків до Фонду підтримки української енергетики, 500 мільйонів доларів фінансування від США, 300 мільйонне євро від ЄБРР і близько 50 мільйонів доларів від Світового банку.

Учасники зустрічі рішуче засудили удари РФ по українській енергосистемі та зажадали притягнути до відповідальності причетних до атак, які мають критичний вплив на мирне населення.

Також партнери заявили про важливість збільшення експорту електроенергії в Україну та пообіцяли збільшити поставки обладнання для відновлення пошкодженої інфраструктури, а також децентралізації енергозабезпечення до майбутнього зимового періоду.

Раніше ми повідомляли, що Британія виділить Україні велику суму на відновлення енергетики та гуманітарку.

Тим часом, якщо Росія продовжить атакувати електростанції, то, за найгіршим сценарієм, наступної зими українці можуть проводити до 20 годин на день без електрики й опалення.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини