13 червня 2024, 09:47

Саміт G7: Британія виділить Україні солідну суму на відновлення енергетики та гуманітарку

На саміті "Групи семи" в Італії британський прем'єр Сунак оголосить про надання Україні 242 мільйони фунтів стерлінгів на першочергові економічні та соціальні потреби.

Саміт G7: Британія виділить Україні солідну суму на відновлення енергетики та гуманітарку

Лондон виділить Києву 242 мільйони фунтів допомоги на відновлення зруйнованої росіянами енергетичної інфраструктури, а також першочергові гуманітарні та соціальні потреби. Про це прем'єр Ріші Сунак оголосить сьогодні, 13 червня, на саміті G7 в Італії.

Як повідомляють на сайті британського уряду, ця сума буде фундаментом для відновлення України.

"Це фінансування засвідчує незмінну солідарність Великої Британії з Україною та нашу гнучкість у реагуванні на потреби, спричинені російською агресією", - ідеться у повідомленні.

За словами британського прем'єра Ріші Сунака, партнери України мають бути креативними та рішучими у той час, коли вона відбиває агресивні атаки РФ і прагне завершити криваву війну, розв'язану Путіним.

"У контексті підтримки Києва необхідно переходити від поняття "так довго, скільки буде потрібно" до формулювання "все, що необхідно"", - заявив Сунак.

В уряді Британії також нагадали, що з початку повномасштабної агресії РФ уже виділили Києву допомогу у розмірі 12,7 мільярда фунтів. Ці гроші пішли на військову підтримку та гуманітарну сферу.

Нагадаємо, лідери держав G7 дійшли згоди з питання виділення Києву кредиту на суму 50 млрд доларів за рахунок використання доходу від заморожених активів РФ.

Також 13 червня на полях саміту G7 в Італії буде підписано угоду про безпеку між Україною та Сполученими Штатами.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини