12 червня 2024, 16:39

Вірменія заявила про готовність вийти з ОДКБ: Пашинян рве зв'язки з Москвою

Вихід з ОДКБ поставить питання про виведення всіх російських сил з території Вірменії, а угода зі США, найімовірніше, призведе до створення бази США у Вірменії.

Вірменія заявила про готовність вийти з ОДКБ: Пашинян рве зв'язки з Москвою

Вірменія готується вийти з організованого Москвою військового блоку ОДКБ. Про це заявив прем'єр країни Нікол Пашинян під час виступу у парламенті. Відповідаючи на запитання одного з депутатів, він заявив, що військовий блок не виконав своїх обіцянок, фактично кинувши Вірменію, пише Armtimes.

Ба більше, він назвав проросійський військовий блок "бульбашковим альянсом", члени якого "відмовилися виконувати свої договірні зобов'язання та спланували війну проти нас з Азербайджаном". Раніше Пашинян уже натякав, що Москва брала участь у плануванні війни між Вірменією й Азербайджаном. Сьогодні він повторив свій натяк вдруге за останні кілька тижнів.

"Вийдемо - ви нас цим лякаєте? Добре робимо, ми самі вирішимо, коли вийдемо", - заявив він.

Сама угода про вихід уже готується та навряд чи що може завадити її укласти.

Учора США та Вірменія оголосили про стратегічне партнерство. Відносини між Вірменією та США будуть підвищені до рівня стратегічного партнерства, йшлося у заяві урядів.

Вихід з ОДКБ поставить питання про виведення всіх російських сил із території Вірменії, а угода зі США, найімовірніше, призведе до створення бази США у Вірменії.

"Наш геніальний стратег здобуває чергову геополітичну перемогу", - із сарказмом пише російський аналітик Анатолій Несміян, натякаючи на провали зовнішньої політики Путіна.

Нагадаємо, раніше в Єревані відбулася зустріч МО Вірменії та командування військ США в Європі.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини