12 червня 2024, 10:38

Норвегія допоможе зміцнити українську ППО: купить ракети для Patriot

Осло виділяє 240 мільйонів євро для посилення української протиповітряної оборони, більше половини цієї суми витратять на придбання ракет для ЗРК Patriot.

Норвегія допоможе зміцнити українську ППО: купить ракети для Patriot

Норвегія продовжує підтримку Києва у його протистоянні невиправданій російській агресії. Осло виділить 240 мільйонів євро на посилення української ППО для захисту українських міст від безперервних ракетних і дронових атак.

Як ідеться у заяві МЗС Норвегії, розміщеній у мережі Х (Twitter), скандинавська держава приєднується до ініціативи Німеччини, Данії та Нідерландів, які мають намір закупити для України чергову систему Patriot. 125 мільйонів євро з 240, які виділяє Осло, будуть спрямовані на закупівлю 100 ракет для цього сучасного ЗРК.

Раніше Україна та Норвегія підписали договір у сфері безпеки, в якому передбачена довгострокова підтримка Києва, зокрема у сфері протиповітряної оборони. Осло має намір передати Києву систему ППО Nasams. Також Норвегія обіцяла до 2028 року виділити Україні 6,4 мільярда євро на військову й гуманітарну допомогу.

Нагадаємо, що США відправлять в Україну ще одну систему Patriot.

Тим часом, у ніч на 12 червня українська протиповітряна оборона відпрацювала на "відмінно" по російських ракетах і БПЛА.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини