11 червня 2024, 15:34

Україна отримає від союзника по НАТО третю систему Patriot – ЗМІ

Протягом найближчого часу Німеччина поставить Україні третю систему ППО Patriot, установки IRIS-T, Gepard, ракети та боєприпаси.

Україна отримає від союзника по НАТО третю систему Patriot – ЗМІ

Сьогодні на Конференції з відновлення України у Берліні глава німецького уряду Олаф Шольц оголосив про плани Німеччини передати Україні третю систему Patriot протягом наступних тижнів.

Шольц зазначив, що найбільша потреба української армії зараз полягає у боєприпасах і зброї, особливо у системах протиповітряної оборони.

"Тому протягом найближчих тижнів і місяців ми поставимо в Україну третю систему ППО Patriot, установки IRIS-T, Gepard, ракети та боєприпаси", - наголосив він.

Німеччина очолює програму під назвою "Негайні дії з протиповітряної оборони України" та вже надала Києву дві системи Patriot. За словами української влади, після посилення ракетних обстрілів з боку Росії країні необхідно сім нових комплексів.

Ця допомога покликана значно зміцнити протиповітряну оборону України в умовах тривалої агресії з боку Росії, забезпечуючи захист як військових об'єктів, так і цивільного населення.

Система протиповітряної оборони Patriot (Phased Array Tracking Radar to Intercept on Target) є однією з найбільш передових і потужних систем ППО у світі. Система здатна перехоплювати різні види загроз, включно з літаками, гелікоптерами, балістичними ракетами, крилатими ракетами та безпілотними літальними апаратами.

Усі компоненти системи (радар, командний пункт, пускові установки та допоміжні машини) змонтовані на колісних шасі, що дає змогу швидко розгортати та переміщати систему залежно від оперативної необхідності. Система Patriot неодноразово демонструвала свою ефективність у реальних бойових умовах, починаючи з війни у Перській затоці 1991 року та до поточних конфліктів, включно з війною РФ з Україною, підтверджуючи свою здатність захищати важливі об'єкти та населені пункти від повітряних і ракетних атак.

Крім того, стало відомо про очолювану Нідерландами коаліцію, мета якої - постачання в Україну максимальної можливої кількості систем Patriot.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини