30 травня 2024, 07:31

Маск веде гру проти Байдена та може отримати посаду у разі перемоги Трампа – WSJ

Сторони обговорюють, як Маск може отримати формальну можливість впливати на міграційну політику та економіку США.

Маск веде гру проти Байдена та може отримати посаду у разі перемоги Трампа – WSJ

Експрезидент США Дональд Трамп у разі повернення у Білий дім за підсумками президентських виборів, які відбудуться у листопаді цього року, хотів би, щоб до його команди увійшов засновник Tesla і SpaceX Ілон Маск.

Як повідомляє WSJ з посиланням на інформовані джерела, мільярдер може бути консультантом Трампа.

Яка буде роль Маска, на сьогоднішній день ще неясно, та взагалі не виключений варіант, за якого така співпраця не відбудеться, проте сторони обговорювали, яким чином найбагатша людина на планеті може отримати можливість впливати на міграційну політику й економіку США. Саме щодо цих сфер Маск почав частіше робити публічні заяви.

За словами співрозмовників газети, Трамп поінформував бізнесмена, що у разі повернення на президентський пост "хотів би активніше залучати його до своїх справ".

Видання акцентує увагу: ще два роки тому Ілон Маск і Трамп виступали з критикою на адресу один одного, проте останнім часом стосунки між ними налагодилися, та вони почали розмовляти по кілька разів на місяць. Підприємець телефонував кандидату у президенти безпосередньо на його мобільний телефон.

Серед питань, які вони обговорюють, - імміграція, космічна сфера, технології. Їхні погляди за цими напрямками стають схожими.

Крім цього, вони обумовлювали роботу кількох компаній Маска. Повідомляють, що підприємець планує використовувати свій авторитет у бізнес-колах, щоб допомогти кандидату від республіканців заручитися підтримкою важливих союзників напередодні виборів.

За інформацією газети, бізнесмен організував у квітні секретну вечерю за участю засновника PayPal Пітера Тіля, інвестора Нельсона Пельтца й ексглави Мінфіну США Стівена Мнучіна, на якій вони обговорювали варіанти фінансової підтримки Трампа поза публічною площиною.

За відомостями джерел, Маск і у майбутньому планує влаштовувати заходи, спрямовані проти чинного президента США Джо Байдена.

Газета додає, що Ілон Маск відмовився коментувати озвучену у статті інформацію, а у передвиборчому штабі Трампа переадресували таке запитання особисто кандидату у президенти.

Нагадаємо, у березні Маск спростував інформацію про намір фінансувати президентську кампанію Трампа. Він пообіцяв не надавати фінансову підтримку жодному з кандидатів.

Раніше ЗМІ писали, що Трамп активно шукає спонсорів своєї президентської кампанії та у контексті цього зустрічався з потенційними донорами у Флориді, серед яких був і Маск.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини