22 травня 2024, 08:16

Ця зброя допомогла б Україні: республіканці розкритикували Білий дім за "неправильне" рішення

Республіканці звинуватили адміністрацію Байдена у тому, що ті поставили кенійським військам зброю, яку можна було передати Україні.

Ця зброя допомогла б Україні: республіканці розкритикували Білий дім за "неправильне" рішення

Республіканці звинуватили адміністрацію Байдена у тому, що ті поставили кенійським військам зброю, яку можна було передати Україні. При цьому вони також заявили, що Україні може дорого коштувати підтримка США Гаїті. Зброю кенійській армії було передано в обхід законодавців США на суму понад 10 млн доларів.

Журналісти Politico пишуть, що республіканці Маккол і Ріш написали відповідного листа держсекретареві США Блінкену.

Вони розкритикували рішення Білого дому терміново виділити 60 млн доларів військової допомоги Гаїті, щоб придушити банди, які ведуть злочинну діяльність у країні.

Відомо, що до пакета військової допомоги увійшли гвинтівки, бронетехніка та боєприпаси. Зброя має прибути на Гаїті вже завтра, 23 травня, коли у Вашингтоні президент Кенії зустрічатиметься з чиновниками.

Ріш і Маккол не можуть зрозуміти дій Білого дому, коли Байден в обхід Конгресу вирішив схвалити військову допомогу Гаїті.

Київ, як і Гаїті, також отримує допомогу безпосередньо зі складів Пентагону. Однак при цьому невідомо, скільки знадобиться часу, щоб втихомирити або повністю знищити банди на Гаїті.

Наразі за американську зброю "веде боротьбу" не лише Україна, а вже й Гаїті. Підтримка Гаїті може дорого обійтися самій Україні.

У Держдепі США заявили, що вони намагаються швидко реагувати на військові конфлікти в усьому світі та за можливості допомогти всім, хто цього потребує. При цьому конфлікти в Україні та Гаїті мають різний сценарій і характер.

У Білому домі заявили, що вони підтримуватимуть і Україну, і Гаїті.

Раніше у Пентагоні відповіли Зеленському та конгресменам на запит про зняття заборони бити американською зброєю по території РФ.

Нагадаємо, аналітики з ISW прокоментували чергові військові навчання у РФ з відпрацюванням тактичної ядерної зброї.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини