21 травня 2024, 09:51

Чи причетний Ізраїль до смерті Раїсі: аналітики The Economist дали відповідь, вказавши на важливий нюанс

На думку авторів замітки видання The Economist, яка нещодавно вийшла друком, ізраїльтяни не пішли б на вбивство Раїсі через абсолютну дурість такої дії.

Чи причетний Ізраїль до смерті Раїсі: аналітики The Economist дали відповідь, вказавши на важливий нюанс

Ізраїль і його силові структури навряд чи мають стосунок до аварії вертольота, що призвела до загибелі президента Ірану Ібрагіма Раїсі, підкреслюють оглядачі видання The Economist.

На їхню думку, Єрусалим і ЦАХАЛ однозначно не пішли б на такий ризикований крок, оскільки вбивство Раїсі ізраїльтянами було б однозначним актом війни та спричинило б відповідь іранців, зокрема, його духовного, військового керівництва та, звісно ж, КВІР.

Крім того, автори The Economist наголошують, що цей крок був би не лише небезпечним, а й відверто дурним, оскільки Раїсі не грає першу скрипку в Ірані та поступається за популярністю духовним і військовим ватажкам цієї мусульманської держави.

"Було б нерозумно ризикувати такими наслідками, щоб вбити Раїсі, вкрай непопулярного політика, який насправді не має вирішального голосу у багатьох найважливіших політичних рішеннях Ірану", - підкреслили аналітики.

Відповідаючи на запитання, хто ж справді може бути причетним до катастрофи президентського гелікоптера, у The Economist наголосили на можливості участі внутрішніх ворогів Раїсі у його загибелі. Саме вони, на думку експертів, і могли підлаштувати все таким чином, що президент полетів на застарілій техніці, причому її технічний стан залишав бажати кращого.

Нагадаємо, минулої неділі, 19 травня 2024 року, поблизу Варзакана дорогою до Тебріза розбився вертоліт Bell 212, що перевозив президента Ірану Ібрагіма Раїсі. Гелікоптер із Раїсі на борту врізався у схил гори, після чого загорівся.

Варто зазначити, що на борту гелікоптера, що розбився, перебував не тільки президент Ірану, а й низка інших політиків країни, серед них міністр закордонних справ Хосейна Амір Абдоллахіян, губернатор Східного Азербайджану Малек Рахматі та представник Верховного лідера Ірану у Східному Азербайджані Мохаммед Алі Але-Хашем.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини