20 травня 2024, 09:54

У США назвали найреальніший варіант використання заморожених активів Росії – у Москві обурені

Надійшла ідея з наданням Україні позики державами G7, яка буде забезпечена за рахунок російських активів.

У США назвали найреальніший варіант використання заморожених активів Росії – у Москві обурені

У Вашингтоні змалювали найбільш реалістичний на цей момент варіант використання заморожених активів країни-агресора Російської Федерації. Так, глава Міністерства фінансів США Джанет Єллен озвучила ідею з наданням Україні позики державами G7, передає Діалог.UA з посиланням на The New York Times.

За словами Єллен, ця ідея з позиками є цілком "життєздатною" та "багатообіцяючою".

Американська сторона пропонує керівникам країн G7 розглянути варіант із трансформацією доходів і відсотків із заморожених російських активів у Європі у позики з подальшим наданням їх Україні.

Крім того, разом із цим варіантом використання 300 мільярдів доларів знерухомлених російських активів на розгляді країн Заходу залишаються ще кілька.

Відомо, що цього тижня міністри фінансів країн "Великої сімки" зустрінуться в Італії з метою завершити розроблення плану, який вони зможуть передати главам держав перед зустріччю лідерів групи.

До речі, російські чиновники пригрозили Заходу "жорсткою" відповіддю у разі конфіскації заморожених російських активів, обіцяючи "нескінченні" юридичні проблеми. Так, нещодавно одіозна речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що Москва ніколи не поступиться територіями України, які окупувала, в обмін на повернення заморожених активів.

Також відомо, що прес-секретар російського диктатора Путіна Дмитро Пєсков заявив, що у Росії, мовляв, усе ще перебуває багато активів країн Заходу, які Кремль може конфіскувати "у відповідь".

Нагадаємо, у Кремлі видали нову погрозу США, якщо ті конфіскують російські активи на користь України.

Як раніше повідомлялося, у Росії підняли істерику через допомогу США Україні та конфіскацію активів: Пєсков пригрозив Білому дому.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини