17 травня 2024, 15:39

У Новій Каледонії, керованій Францією, почався хаос: є жертви, поранені та затримані

Протягом останніх трьох днів Нова Каледонія, територія під керуванням Франції у Тихому океані, охоплена хаосом.

У Новій Каледонії, керованій Францією, почався хаос: є жертви, поранені та затримані

Поки на Лазурному узбережжі вся увага прикута до нових фільмів Каннського кінофестивалю, у Новій Каледонії триває серйозне протистояння між поліцією та мітингувальниками.

Протягом останніх трьох днів, коли почалися заворушення, було зафіксовано чотири смертельні випадки, понад 60 поранених серед Сил безпеки та близько 200 затриманих. У відповідь на ескалацію напруженості французька влада оголосила про введення надзвичайного стану. Про це повідомляє Euronews.

Прем'єр-міністр Франції Габріель Атталь заявив про мобілізацію військових для захисту ключових об'єктів інфраструктури, включно з портами й аеропортами, а також обмеження доступу до TikTok. У регіоні вже присутня значна кількість поліцейських сил.


Президент Еммануель Макрон запропонував провести відеоконференцію з представниками Нової Каледонії, яка розташована майже за 20000 км від столиці Франції.

Міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманен повідомив про домашній арешт десяти активістів із групи, що виступає за незалежність території, та про обшуки, що проводяться в їхніх помешканнях. У Новій Каледонії також спостерігаються проблеми з постачанням продовольства, незважаючи на запевнення центрального уряду про доставку необхідних товарів і медикаментів, для транспортування яких до магазинів потрібен супровід.

Згідно зі звітами, причиною заворушень було невдоволення змінами до Конституції Франції, що стосуються виборчих прав на місцевих виборах. Поправки передбачають надання права голосу всім, хто прожив на території понад десять років, що викликало побоювання серед корінного населення, канаків, щодо можливого утиску їхніх прав з огляду на те, що їхня частка в населенні становить 41%.

Нагадаємо, в Україні можливі масові заворушення через нове вкидання ІПСО від РФ.

Раніше також стало відомо, що нещодавно в Еквадорі відбулися заворушення, під час яких було захоплено в'язниці.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини