17 травня 2024, 07:44

Навіщо Путін узяв із собою бізнесменів до Китаю: аналітики з ISW озвучили головні тези

Путін розглядає відносини з Китаєм у контексті посилення мобілізації економіки РФ і оборонної промисловості для продовження війни в Україні.

Навіщо Путін узяв із собою бізнесменів до Китаю: аналітики з ISW озвучили головні тези

Учора, 16 травня, Путін прибув із робочим візитом до Пекіну. В аеропорту Сі його не зустрічав, хоча сама зустріч відбулася. Обидва диктатори підписали угоду у галузі сільського господарства, екології, медіа та про будівництво інженерних споруд.

Аналітики з ISW проаналізували перший день візиту Путіна до Китаю.

До складу російської делегації входили як чиновники, так і бізнесмени. Їхня мета - брати участь у зусиллях Путіна щодо подальшої мобілізації оборонної промисловості РФ. У складі був Білоусов, Шойгу, Лавров, Шугаєв, Дерипаска, Сєчін і Дмитрієв.

Москва хоче розширити своє економічне співробітництво з Піднебесною. Видання The Economist ще 29 квітня опублікувало статтю про те, що російська оборонна промисловість ще більше покладається на товари подвійного призначення з КНР. Йдеться про напівпровідники та навігаційне обладнання.

1 травня держсекретар США заявив, що експорт із КНР у РФ товарів подвійного значення допоміг збільшити виробництво зброї, оскільки 70% верстатів і 90% мікрочипів виробляють у КНР.

Путін також продовжить просувати наративи Кремля щодо війни в Україні та мирних переговорів. Російський диктатор виступив за китайський "мирний план", а також за те, щоб Пекін виступив парламентарієм під час майбутніх переговорів. Нібито обидві країни виступають за припинення війни в Україні та проти ескалації конфлікту.

У ISW раніше підрахували, що Кремль продовжуватиме використовувати будь-які заклики до мирних переговорів, щоб симулювати інтерес до них, сподіваючись підірвати підтримку України Заходом і спонукати останніх змусити Київ вступити у переговори з РФ.

Раніше ми повідомляли, що Сі виступив із заявою після зустрічі з Путіним.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини