16 квітня 2024, 15:13

Шольц у Китаї виступив з ідеєю до Сі щодо України, але отримав відмову – ЗМІ

Шольц хотів переконати Сі з'явитися на українській мирній конференції у Швейцарії, однак глава Китаю не буде присутній, якщо не запросять Путіна.

Шольц у Китаї виступив з ідеєю до Сі щодо України, але отримав відмову – ЗМІ

Канцлер Німеччини Олаф Шольц отримав "ляпас" від китайського лідера Сі Цзіньпіна у зв'язку з поворотом Європи до торгового протекціонізму та не зміг домогтися нових зобов'язань Пекіну щодо України. Про це пише видання Politico, коментуючи візит німецького лідера до Пекіну на переговори з Сі.

Незважаючи на те що державні ЗМІ зобразили дружню обстановку (чай і прогулянка з китайським лідером), невдоволення Пекіну війною, що насувається між Європою та "зеленими" технологіями Китаю, було очевидним під час зустрічі з лідером найбільшої економіки ЄС. Це сталося всього за кілька днів після того, як міністр торгівлі Ван Веньтао звинуватив Європейську комісію у протекціонізмі у зв'язку з пропонованими обмеженнями на китайську індустрію "зелених" технологій.

"Китайський експорт електромобілів, літієвих батарей і сонячних панелей - це величезний внесок у світові зусилля з боротьби зі зміною клімату", - сказав Сі.

Китайський лідер сказав Шольцу, який перебуває у Китаї з чотириденним візитом, що "обидві сторони мають остерігатися зростання протекціонізму", та натякнув, що Берліну не слід йти шляхом зниження ризиків, оскільки у двосторонніх зв'язках немає жодного ризику. Підкресливши, що Пекін "не є загрозою безпеці", Сі сказав, що китайсько-німецьке співробітництво не має розглядатися як ризик.

Шольц, супроводжуваний бізнес-делегацією, що складається з топ-менеджерів Німеччини, які прагнуть зберегти свої прибуткові можливості для бізнесу у Китаї, зосередив вступне слово не на торгівлі, а на Україні.

Він закликав Сі Цзіньпіна "зробити більший внесок у встановлення справедливого миру в Україні". Голова КНР не запропонував жодних нових зобов'язань щодо України, натомість підтримавши "всі зусилля, що сприяють мирному вирішенню кризи, а також своєчасне скликання міжнародної мирної конференції, визнаної як Росією, так і Україною".

Основне завдання, яке задумав Шольц: він хотів переконати Сі з'явитися на українській мирній конференції, яку планує Швейцарія. Уряд Швейцарії хоче провести конференцію недалеко від Люцерна приблизно у середині червня. Запрошено близько 100 країн, але не Росію. Спеціальний посланник Пекіну щодо України раніше попередив ЄС, що Сі не буде присутній, якщо Путіна не запросять.

Шольц також пообіцяв чинити тиск, щоб зупинити як експорт товарів подвійного призначення у Росію, так і продаж бойових дронів.

Сі закликав до "рівноправної участі всіх сторін і обговорення всіх мирних планів" - сильний натяк на те, що Європа повинна має Росію за стіл переговорів. Він попросив Захід не "підливати масла у вогонь" - китайський евфемізм для відправки зброї в Україну.

Раніше китайський аналітик заявив, що Росія приречена програти війну Україні, а заяви Москви та Пекіну про "безмежну дружбу" до 2024 року перетворилися лише на набір формальних слів.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини