16 квітня 2024, 10:32

Поділ допомоги Україні й Ізраїлю: у Байдена розкритикували план Джонсона

У Білому домі заявили, що ідея спікера Джонсона про виділення грошей Україні, Ізраїлю та Тайваню окремо призведе до затримки реальної допомоги.

Поділ допомоги Україні й Ізраїлю: у Байдена розкритикували план Джонсона

У Білому домі прокоментували ініціативу спікера Палати представників Конгресу США Майка Джонсона розділити допомогу Україні, Ізраїлю, Тайваню та питання кордону з Мексикою на 4 частини та голосувати щодо кожного законопроєкту окремо.

Як передає видання Axios, речниця адміністрації Джо Байдена Карін Жан-П'єр заявила, що у президента виступають проти такої ініціативи Джонсона, та закликала його поставити на голосування вже затверджений Сенатом законопроєкт. У ньому передбачено виділення пакетом 95 мільярдів доларів на допомогу Україні, Ізраїлю, Тайваню, а також на зміцнення кордону США з Мексикою. Поділ документа на 4 частини тільки призведе до затримки у наданні реальної допомоги союзникам, сказала Жан-П'єр.

Те, що президент Байден не підпише 4 різних законопроєкти, навіть якщо вони будуть проголосовані у Палаті представників і у Сенаті, як пропонує спікер Джонсон, заявив і представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі. За його словами, Білий дім наполягає, щоб допомога Україні й Ізраїлю виносилася на голосування у рамках одного документа.

Раніше ЗМІ розкрили деякі деталі плану допомоги по Україні й Ізраїлю.

Також ми повідомляли, що американські конгресмени цього тижня обіцяли проголосувати за військову допомогу Україні йІзраїлю.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини