3 квітня 2024, 11:40

У Байдена знайшли ще один спосіб підштовхнути Джонсона винести на голосування пакет допомоги Україні – ЗМІ

Білий дім готовий припинити паузу в експорті СПГ, щоб домогтися допомоги Україні.

У Байдена знайшли ще один спосіб підштовхнути Джонсона винести на голосування пакет допомоги Україні – ЗМІ

Ще наприкінці січня 2024 року президент США призупинив постачання СПГ на експорт після протестів активістів, які виступають проти впливу СПГ на зміну клімату.

Ще у неділю спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що скасування паузи у питанні експорту СПГ допоможуть полегшити підтримку законопроєкту щодо військової допомоги для України, інформує агентство Reuters.

"Ми хочемо мати експорт природного газу, який допоможе не фінансувати військові зусилля (президента Росії) Володимира Путіна", - сказав Джонсон у Луїзіані, штаті, багатому на видобуток газу та СПГ.

У Білому домі повідомляють, що пауза щодо експорту СПГ не впливає на військову допомогу Україні. Ба більше, у Байдена не вірять, що ситуація з СПГ докорінно змінить ставлення трампістів до законопроєкту про допомогу Україні.

У Білому домі все одно хочуть, щоб Джонсон виніс на голосування той законопроєкт, який раніше було схвалено у Сенаті.

Після вторгнення РФ в Україну багато країн ЄС перейшли на закупівлю СПГ у США, проте активісти виступили проти. За їхніми словами, населення Землі не має бути залежним від корисних копалин, а викиди від СПГ забруднюють атмосферу.

Однак прихильники експорту СПГ заявляють, що країни Азії можуть бути ще більше залежними від російських енергоресурсів або ж узагалі перейдуть на так зване "брудне вугілля".

Конгресмени та сенатори з газовидобувних штатів були занепокоєні в експортній паузі щодо СПГ. 

Експерти запевняють, що тепер вони можуть пом'якшитися та проголосувати за військову допомогу Україні. Однак Джонсон усе ще боїться реакції Трампа, який може "скинути" того з крісла спікера Палати представників.

Нагадаємо, 2 квітня президент США провів телефонну розмову з Сі Цзіньпіном, обговоривши ситуацію в Україні.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини