5 березня 2024, 08:01

Схема аналогічна американській: у ЄК готові перевести економіку на "військовий режим" – ЗМІ

Єврокомісія готова закликати країни ЄС перевести свою економіку на "військовий режим".

Схема аналогічна американській: у ЄК готові перевести економіку на "військовий режим" – ЗМІ

Ще до 1 березня 2024 року країни ЄС зобов'язалися поставити Києву 1 млн снарядів і боєприпасів, однак до цієї дати плани було виконано лише на 50%. У ЄС прекрасно розуміють, що не змогли впоратися з поставленим завданням, саме тому сьогодні, 5 березня, Єврокомісія озвучить способи для країн ЄС, щоб вони змогли безболісно перейти на "режим військової економіки", інформує агентство Reuters.

Уже сьогодні комісар з питань промисловості Тьєррі Бретон представить на розгляд план, який допоможе стимулювати країни ЄС закуповувати та замовляти все більше зброї та боєприпасів у європейського виробника.

Ба більше, Бретон нагадав усім, що Трамп є реальною кандидатурою на пост глави США. А той у своїй передвиборчій програмі неодноразово говорив про те, що США або вийдуть з НАТО, або ж допомагатимуть тільки тим союзникам, хто витрачає на оборонну промисловість до 2% від ВВП, саме тому вже зараз необхідно всім європейським країнам замислитися про свою безпеку.

У нинішній геополітичній ситуації країни ЄС повинні взяти більше відповідальності на себе, щоб потім не залежати від результатів виборів у тій чи іншій країні, які відбуваються кожні чотири роки.

Після вторгнення армії Путіна в Україну багато країн ЄС почали виділяти ще більше фінансування на оборонну промисловість. Однак так чинять далеко не всі члени Євросоюзу, тому необхідний орган, який контролює оборонну промисловість в ЄС.

Експерти вже дійшли висновку, що оборонна промисловість ЄС не була готова до затяжної війни в Україні. Багато заводів і підприємств уже не справляються з тією кількістю замовлень, які вимагають від них замовники.

Бретон хоче створити схему, яка зараз діє у США, коли уряд країни допомагає іншим країнам закуповувати зброю саме американського виробництва.

Для втілення схеми Бретона у життя необхідні голоси підтримки всіх 27 членів ЄС. Однак, як ми знаємо, не всі члени Євросоюзу готові віддати якомусь новому органу права у питаннях оборони.

Раніше ми повідомляли, що республіканці можуть зменшити фінансову допомогу Україні, але все ж проголосувати за новий законопроєкт.

Тим часом Сіярто розхвалив Трампа, який "вміє дружити з Угорщиною" та готовий нести "мир усьому світу".

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини