2 березня 2024, 16:02

У Німеччині розгорається скандал через публікацію російськими пропагандистами розмови офіцерів Бундесверу

На аудіозаписі німецькі військові обговорюють використання ракет Taurus на війні в Україні, серед цілей називається Кримський міст. Раніше канцлер Шольц заявив, що не дасть їх Україні.

У Німеччині розгорається скандал через публікацію російськими пропагандистами розмови офіцерів Бундесверу

Канцлер ФРН Олаф Шольц оголосив про початок розслідування після публікації російською пропагандистською Маргаритою Симоньян запису ймовірної розмови чотирьох високопоставлених військових Бундесверу, які обговорюють використання в Україні далекобійних ракет Taurus, зокрема для ударів по Керченському мосту.

Про це повідомляє "Україна 365".

Шольц назвав подію "серйозним витоком", а німецькі видання Spiegel і Bild написали, що запис, найімовірніше, є справжнім.

За словами канцлера ФРН, ймовірний витік "є дуже серйозним питанням, і саме тому він розслідується інтенсивно та дуже швидко".

Німецькі політики коментують ситуацію, яка може бути розцінена РФ як безпосередня участь Німеччини у війні Росії з Україною, повідомляє видання Bild.

"Якщо ця історія з перехопленою розмовою виявиться правдою, це буде вельми проблематичний процес. Виникає питання, чи є це разовою подією, чи є проблемою структурної безпеки", - сказав голова комітету з контролю за спецслужбами Бундестагу Костянтин фон Ноц.

"Нашій наївності має нарешті прийти кінець. Кібератаки, шпигунство та дезінформація вже значно зросли. Нам терміново необхідно посилити нашу безпеку та контррозвідку", - заявила голова комітету з оборони Марі-Агнес Штрак-Ціммерман.

Вона також зазначила, що час публікації запису було обрано невипадково.

"Минулого тижня канцлер виключив передачу Taurus, але причини його відмови були спростовані експертами протягом доби. Росії хотілося б, щоб він утримався від зеленого світла щодо цього рішення", - сказала політик.

Тим часом Британія підштовхує Німеччину відправити далекобійні ракети Taurus в Україну, але канцлер Шольц противиться цьому.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини