28 лютого 2024, 15:35

"Тиск Кишинева", – депутати невизнаного "Придністров'я" звернулися по допомогу до Москви

У Тирасполі відбувся з'їзд "депутатів" невизнаної "ПМР", на якому поскаржилися на економічний тиск Молдови та попросили РФ допомогти.

"Тиск Кишинева", – депутати невизнаного "Придністров'я" звернулися по допомогу до Москви

28 лютого депутати всіх рівнів невизнаного "Придністров'я" на з'їзді у Тирасполі ухвалили звернення до верхньої та нижньої палати російського парламенту з проханням про допомогу "в умовах посилення тиску Молдови".

Про це повідомляє "Україна 365" і публікує фото документа.

Також так звані "депутати" звернулися до ОБСЄ, СНД, Європарламенту, Міжнародного комітету Червоного Хреста та до Генсека ООН із закликом "вплинути на керівництво Молдови для повернення до діалогу".

Всупереч чуткам, на з'їзді не обговорювали резолюції про приєднання "ПМР" до РФ. В ухваленому зверненні йдеться тільки про допомогу проти "економічної блокади".

"Молдова фактично розв'язала економічну війну проти Придністров'я", - ідеться у документі.

ЗМІ зазначають, що віднедавна на придністровські компанії поширюються молдовські мита, а у Кримінальному кодексі Молдови з'явилася стаття "Сепаратизм", за якою сісти до в'язниці можуть усі місцеві "депутати".

У політичному житті "Придністров'я" з'їзд депутатів усіх рівнів - рідкісна подія. Останній був 2006 року у зв'язку з організацією референдуму, на якому 97,1% жителів проголосували за незалежність із подальшим приєднанням до Росії.

Цього разу "депутати" також нагадали, що у регіоні постійно проживають понад 220 тисяч громадян із паспортами РФ, і про "унікальний позитивний досвід російської миротворчості на Дністрі".

Нагадаємо, військова розвідка України спростувала поширювані цього тижня чутки про нібито намір так званих "депутатів" невизнаної "ПМР" звернутися 28 лютого до Кремля з проханням про "приєднання" "Придністров'я" до Росії.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини