28 лютого 2024, 12:25

Нідерланди анонсували крутий подарунок Україні у боротьбі з агресією РФ: чеські артсистеми DITA та багато іншого

Амстердам купив у чеських партнерів кілька САУ DITA для подальшого відправлення в Україну на допомогу нашим воїнам.

Нідерланди анонсували крутий подарунок Україні у боротьбі з агресією РФ: чеські артсистеми DITA та багато іншого

У Міністерстві оборони Нідерландів розповіли про закупівлю дев'яти чеських самохідних артилерійських установок DITA, які згодом будуть відправлені в Україну, інформує офіційний сайт оборонного відомства.

Установки DITA можуть вражати цілі противника на відстані десятків кілометрів. Варто зазначити, що ці унікальні артилерійські системи є частиною великого замовлення Нідерландів для Києва, яке забезпечать чеські виробники.

Раніше Амстердам замовив у Чехії 100 зенітних установок МР-2 для знешкодження БПЛА, а також 100 модернізованих танків "Т-72". Оплачуватися це замовлення буде спільно зі США та Данією.

У нідерландському оборонному відомстві повідомили, що чеське озброєння спочатку перевірять, а потім уже відправлять в Україну.

Також відомо, що Нідерланди виділять понад 100 мільйонів євро для фінансування поставки сотень тисяч боєприпасів, які виділила Чехія спеціально для українських Сил оборони.

Нагадаємо, Ізраїль заявив про те, що збирається передати Україні системи раннього оповіщення про ракетні атаки ЗС РФ.

Також Швеція надасть Україні рекордну військову допомогу, зокрема десантно-штурмові катери класу Stridsbat 90 Н, міни, торпеди, гранати й артилерійські снаряди.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини