20 лютого 2024, 12:02

Швеція надасть Україні рекордну військову допомогу, включно з десантно-штурмовими катерами класу Stridsbat 90 Н

Вартість 15-го пакета допомоги Києву від Стокгольма оцінюють у суму понад 7 мільярдів шведських крон.

Швеція надасть Україні рекордну військову допомогу, включно з десантно-штурмовими катерами класу Stridsbat 90 Н

Швеція направить Україні рекордний пакет військової допомоги. Як повідомили у Міністерстві оборони Швеції, новий, п'ятнадцятий за рахунком, пакет підтримки для Києва виявився найбільшим і оцінюється у 7,1 млрд шведських крон (понад 680 млн доларів США), інформує телекомпанія SVT.

До пакета входять знамениті десантно-штурмові катери класу Stridsbat 90 Н, різне підводне озброєння, зенітні системи, протитанкові комплекси, артилерійські снаряди, медичне обладнання й інші види військової техніки та матеріалів.

Додатково 1 млрд шведських крон буде використано на закупівлю військової техніки через різні фонди, а ще 1 млрд крон буде спрямовано на замовлення нових бронемашин. Ще 400 млн крон буде виділено на освітні ініціативи для українців.

Міністр оборони Швеції Пол Йонсон підкреслив, що пакет був адаптований до потреб України. Разом із попередніми пакетами допомоги загальна сума допомоги від Швеції становить понад 30 млрд шведських крон (приблизно 2,9 млрд доларів).


Нагадаємо, канцлер ФРН Шольц пообіцяв президенту Зеленському новий пакет військової допомоги на мільярд євро та десятирічну підтримку.

Раніше Зеленський вирушив до Франції та Німеччини для переговорів із лідерами країн та участі у Мюнхенській конференції з безпеки.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини