28 лютого 2024, 11:28

Туск розкритикував Фіцо у підіграванні Росії: "Вгадай, Роберте, де був би кордон..."

Польському лідеру Туску не сподобалася заява Фіцо, що військова допомога Україні нібито "продовжила дворічну війну".

Туск розкритикував Фіцо у підіграванні Росії: "Вгадай, Роберте, де був би кордон..."

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск піддав справедливій критиці скандальну заяву очільника словацького колеги Роберта Фіцо, який під час зустрічі "Вишеградської четвірки" у Празі додумався заявити, що військова допомога західних країн Україні, мовляв, "продовжила дворічну війну", передає Bloomberg.

Як відомо, Фіцо, виступаючи на тій самій зустрічі, також сказав, що Євросоюз має не надавати допомогу Києву, а замість цього сприяти "переговорам про припинення конфлікту". Те що неоголошена війна Росії проти України триває вже 10 років, а переговори у Мінську лише ненадовго заморозили її, привівши зрештою до повномасштабної, про це словацький прем'єр, судячи з усього, "забув".

"Вгадай, Роберте, де був би кордон між Росією й Україною без нашої допомоги. Я думаю, що це набагато цікавіше питання", - так відповів Туск на провокаційні слова Фіцо.

До речі, під час зустрічі "Вишеградської четвірки" Дональд Туск і прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала підтримували Україну, у той час як Фіцо з угорським прем'єром Орбаном критикували антиросійські санкції, відверто відстоюючи інтереси кремлівського диктатора Путіна та його кишенькових олігархів.

Нагадаємо, у Чехії зустріли прем'єрів Словаччини й Угорщини плакатами: "Фіцо + Орбан - поплічники Путіна".

Як повідомлялося раніше, у Словаччині понад тисячу людей вийшли на акції протесту проти свого уряду та Фіцо.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини