28 лютого 2024, 08:09

Російський слід в історії Джонсона: ЗМІ з'ясували, хто такий Ніколаєв і як він "допоміг" спікеру у 2018 році

У 2018 році передвиборчу кампанію Джонсона спонсорував директор Тульського збройового заводу Ніколаєв.

Російський слід в історії Джонсона: ЗМІ з'ясували, хто такий Ніколаєв і як він "допоміг" спікеру у 2018 році

Про російський слід у справі про відмову Джонсона ставити на голосування пакет військової допомоги Україні знову підняли старі новини про те, що 2018 року передвиборчу кампанію спікера Джонсона спонсорував соратник Путіна.

Того року Джонсон святкував перемогу у Луїзіані, а передвиборчу кампанію спонсорував Тульський збройовий завод через техаську компанію American Ethane, інформує ресурс Newsweek.

Офіційно співзасновником компанії значиться американець Джон Хоуталінг, проте 88% акцій компанії належали Костянтину Ніколаєву, Андрію Кунатбаєву та Михайлу Юр'єву. При цьому Ніколаєв завжди вважався одним із головних союзників Путіна.

Ще 2018 року представник Джонсона заявив, що його передвиборчий штаб нібито повернув усі гроші назад American Ethane. Не було жодних ознак того, що передвиборча група Джонсона навмисне порушила федеральний закон, який робить незаконним свідоме прийняття передвиборчою кампанією пожертвувань від іноземної корпорації, іноземного громадянина або будь-якої компанії, яка належить або контролюється іноземними громадянами.

Однак зараз на тлі того, що спікер всіляко відтягує момент виставити на голосування пакет допомоги Україні, питання про фінансування з боку РФ знову спливло.

14 лютого Джонсон заявив, що не планує виставляти на голосування законопроєкт, який схвалили обидві партії у Сенаті. Того ж дня блог Fake Off нагадав усім про російський слід у передвиборчій кампанії спікера у 2018 році.

Журналісти вже зв'язалися з помічником Джонсона поштою та зараз чекають офіційної відповіді від спікера Палати представників.

52-річний Костянтин Ніколаєв був главою Мінтранспорту РФ. На сьогоднішній день він і його партнери володіють 30% компанії Globaltrans. Це одна з найбільших у РФ компаній із залізничних перевезень. Також він досі числиться директором Тульського збройового заводу, який постачає МО РФ патрони та інші боєприпаси для війни в Україні.

Ніколаєв також є фінансовим покровителем Марії Бутіної. У 2019 році її засудили до 18 місяців в'язниці через її шпигунство на користь РФ. Вона мала проникнути у політичні групи США з метою впливу на зовнішню політику Вашингтону щодо Росії.

Питання про російську справу в історії з Джонсоном було порушено одразу ж, як його обрали спікером у жовтні 2023 року.

Тим часом 27 лютого у Білому домі відбулася зустріч Байдена з лідерами Конгресу, включно з Джонсоном.

Нагадаємо, республіканці та демократи готові створити петицію про усунення Джонсона від крісла спікера Палати представників США.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини