27 лютого 2024, 11:42

Виділення допомоги Україні: Конгрес висуває ультиматум Джонсону – ЗМІ

Республіканці та демократи готові підписати петицію про відсторонення Джонсона, яка дає змогу 218 членам парламенту обійти спікера та винести законопроєкт щодо України на голосування.

Виділення допомоги Україні: Конгрес висуває ультиматум Джонсону – ЗМІ

Двопартійна група законодавців у США зробила нову спробу розробити компромісний законопроект про надання військової допомоги Україні, та спікер Майк Джонсон не може ухилитися від цього випробування. The Wall Street Journal повідомляє, що настає вирішальний момент голосування про виділення фінансів.

Голосування щодо України є найбільш значущим для інтересів США й оборони Європи з часів ухвалення рішення про розміщення ядерних ракет середньої дальності у 1980-х роках, зазначають журналісти видання.

Напередодні члени Палати представників представили законопроєкт, який поєднує безпеку кордонів зі зброєю для союзників. Серед інших заходів з охорони кордонів проєкт передбачає, що мігранти, які перетинають південний кордон, мають залишатися у Мексиці, поки розглядаються їхні прохання про надання притулку. Це варіант політики Дональда Трампа "залишатися у Мексиці".

Законопроєкт передбачає виділення близько 47 мільярдів доларів на потреби України, що менше за 60 мільярдів доларів у проєкті, який був ухвалений Сенатом цього місяця. Автори нового проєкту виключили 7,8 мільярда доларів, виділених на допомогу Києву з державного бюджету, які критики України представляють як виплату зарплат чиновникам. Європа у будь-якому разі бере на себе більшу частину цих витрат.

Одна дивина полягає у тому, що законопроєкт, судячи з усього, не збільшує президентські повноваження зі скорочення озброєнь, які дозволяють швидко передавати Україні зброю з арсеналів США. Це завадило б спробам США озброїти Україну з тією терміновістю, яка потрібна у зв'язку з успіхами Росії.

Законопроєкт також виключає виділення мільярдних кредитів і грантів Україні, Ізраїлю та тихоокеанським партнерам на закупівлю американського військового обладнання. Це помилка.

Ще одне положення, яке варто відновити, - вимога Сенату, щоб адміністрація Байдена сформулювала стратегію щодо України. Республіканці у Палаті представників уже два роки скаржаться, що команда Байдена не має плану. Ось можливість змусити їх змінити ситуацію.

"Спікеру Джонсону рано чи пізно доведеться зважати на реальність і винести на обговорення цей законопроєкт або щось іще. Якщо він цього не зробить, республіканці можуть приєднатися до демократів і підписати петицію про відсторонення, яка дає змогу 218 членам парламенту обійти спікера та винести законопроєкт на обговорення. Це змусить Майка Джонсона виглядати слабким і, ймовірно, у будь-якому разі не допоможе йому в його ізоляціоністському крилі", - зазначено у матеріалі.

Раніше прем'єр-міністр Британії закликав Захід якнайшвидше передати російські активи Україні.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини