26 лютого 2024, 11:51

Глава МЗС Польщі "розніс" Росію та заяву її посла Небензі про Україну

Західні аналітики називають виступ Сікорського на засіданні Ради Безпеки ООН справжньою сенсацією.

Глава МЗС Польщі "розніс" Росію та заяву її посла Небензі про Україну

Глава МЗС Польщі Радослав Сікорський викликав захват політологів і журналістів, виступивши з уїдливим засудженням Росії та відповівши російському представнику Небензі на засіданні Ради Безпеки ООН у п'ятницю. Інформаційна агенція Bloomberg повідомляє, що заява очільника МЗС Польщі "є сенсацією та яскравим моментом у дебатах навколо військового конфлікту в Україні".

Відповідаючи представнику Росії в ООН Василю Небензі, Сікорський виголосив чотирихвилинну промову, різко спростувавши низку кремлівських тез, які неодноразово використовувалися для виправдання нападу на Україну.

Він також торкнувся історії російсько-польських відносин, нагадавши представнику Росії, як Радянський Союз об'єднався з фашистською Німеччиною для нападу на Польщу у 1939 році, та запитав, чи була невдала спроба російських військ взяти Варшаву у серпні 1920 року "топографічною екскурсією".

"Він називає їх "нацистами". Однак президент - єврей, міністр оборони - мусульманин, і у них немає політичних в'язнів. Небензя стверджує, що Україна загрузла у корупції. Що ж, Олексій Навальний задокументував, наскільки чесна та непідкупна влада у його країні. Небензя навіть заявив, що Польща напала на Росію під час Другої світової війни. Про що він говорить? СРСР напав на Польщу разом із нацистською Німеччиною 17 вересня 1939 року. Вони навіть провели спільний парад перемоги 22 вересня", - заявив Сікорський.

"І нарешті він каже, що нібито Росію ніколи не можна перемогти. Росія не виграла Кримську війну, не виграла Російсько-японську війну, не виграла Першу світову війну, не виграла битву за Варшаву. Вона не виграла в Афганістані та не виграла холодну війну. Правда у тому, що кожного разу, коли у Росію вторгалися, вона вторгалася десять разів... Але є і хороші новини. Після кожної невдачі проводилися реформи", - резюмував міністр.

Trzeba przyznać, że przemówienie @sikorskiradek szefa @MSZ_RP na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ było czymś czego chyba nie widzieliśmy jeszcze w naszej współczesnej dyplomacji. Ja przynajmniej nie pamiętam takiej akcji w ostatnich latach. Szybka weryfikacja, wypunktowanie,… pic.twitter.com/FJZffLMhK1

— Paweł Żuchowski (@p_zuchowski) February 24, 2024

Виступ був типовим для глави МЗС Польщі, впевненим і дотепним. Промова викликала загальне схвалення. Британський історик Тімоті Гартон-Еш назвав її "промовою віку", а колишній німецький дипломат і колишній голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфґанґ Ішингер написав: "Браво, Радек! Ми не очікували від тебе нічого меншого!"

Прямота Сікорського визначила його кар'єру, та найчастіше через неї він потрапляв у неприємні ситуації, що викликало у минулому питання про його придатність до роботи як головного дипломата Польщі. У 2022 році, будучи ще депутатом Європейського парламенту, Сікорський викликав обурення, висловивши думку, що США несуть відповідальність за вибухи, які пошкодили газопровід "Північний потік 2". Іншим разом він порівняв російський газопровід "Північний потік" до Німеччини з пактом Молотова-Ріббентропа, який поділив Польщу між Німеччиною та Радянським Союзом перед Другою світовою війною.

В інтерв'ю Bloomberg Сікорський попередив про серйозні наслідки для американських альянсів, якщо Конгрес не схвалить військову допомогу Україні. Деякі країни можуть почати розробляти свою ядерну зброю, якщо лідерство США опиниться під питанням, вважає польський дипломат.

Він також відповів іншому політику, відомому своїми висловлюваннями, Дональду Трампу, який нещодавно заявив, що одного разу сказав неназваному лідеру, що він спонукає Росію напасти на країни НАТО, які не виконують зобов'язань щодо військових витрат.

"Польща відправила бригаду до Газні, складну провінцію в Афганістані, та ми не відправили рахунок до Вашингтону... Військовий альянс - це не компанія із забезпечення безпеки району", - сказав Сікорський.

Нагадаємо, заяву Путіна раніше прокоментував канцлер Німеччини Олаф Шольц, назвавши його "звичайним імперіалістом", який "бреше".

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини