26 лютого 2024, 07:58

Макрон і 20 лідерів ЄС готують Путіну "чіткий сигнал" – ЗМІ

Захід готовий послати потужний сигнал Путіну, що Україна не залишиться наодинці з армією РФ.

Макрон і 20 лідерів ЄС готують Путіну "чіткий сигнал" – ЗМІ

Сьогодні, 26 лютого, у Парижі мають зібратися близько 20 європейських лідерів, які виступлять зі спільною заявою до Путіна. Головна мета - дати зрозуміти російському диктатору, що Кремлю не виграти у війні проти України.

Ініціатором такої зустрічі у Парижі в Єлисейському палаці є президент Франції Макрон. Причина - ескалація російської агресії за останні кілька тижнів, інформує ресурс The Guardian.

Мета візиту лідерів ЄС - дати зрозуміти Путіну, що йому не перемогти в Україні, оскільки Київ не залишиться наодинці із російською армією.

Також преса вирішила підбити підсумки тижня, що минає. Так, Зеленський уперше назвав кількість загиблих бійців України у війні проти Росії. Кількість поранених вирішив не називати, щоб не допомагати Кремлю в їхніх подальших планах щодо України.

За словами президента України, ворог планує новий наступ у травні або вже влітку, однак у ЗСУ вже до нього активно готуються.

Є у Києва новий план контрнаступу, проте його деталі розкривати Зеленський не має наміру. При цьому він також визнав необхідність у ротації та посиленій підготовці резерву.

Зі слів Умерова, до 50% зброї, що поставляється Заходом, вчасно не доходять до Києва.

Єрмак заявив, що Київ готовий запросити Москву на саміт з миру, якщо тільки РФ сама цього хоче.

Тим часом 27 лютого Байден має намір зустрітися у Білому домі з конгресменами, включно з Джонсоном.

Нагадаємо, Рютте вкотре заявив, що якщо Путін переможе в Україні, то він на досягнутому не зупиниться.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини