24 лютого 2024, 10:05

Лондон посилить артилерію України на £245 млн: анонсовано важливу допомогу

Протягом нинішнього року Велика Британія витратить £245 млн на артилерійські боєприпаси для України.

Лондон посилить артилерію України на £245 млн: анонсовано важливу допомогу

З нагоди 2-ї річниці повномасштабної агресії РФ Лондон ухвалив рішення посилити українську артилерію. Протягом 2024 року країна витратить £245 млн ($310 млн) на закупівлю боєприпасів, а також на активізацію їхнього виробництва для України.

Відповідне рішення було оприлюднено 24 лютого на офіційному сайті британського уряду.

"Велика Британія зробить усе можливе, щоб Україна могла продовжити боротися за перемогу. Новий пакет військової допомоги поповнить запаси артилерійських боєприпасів України, які мають вирішальне значення на полі бою", - йдеться у повідомленні.

Лондон відзначив високий професіоналізм українських військових у контрбатарейній боротьбі. Це заслуга, зокрема, британських радіолокаційних систем, які дають змогу швидко виявити вогневі точки армії РФ і придушити їх артилерійськими ударами.

Також підтверджено плани Британії передати Україні 200 ракет Brimstone, призначених для ефективного знищення броньованої техніки противника. Кількість цих ракет, які передані українцям за час повномасштабної війни, перевищить 1 300.

"Рівно два роки тому Путін (...) розпочав своє нерозважливе та незаконне повномасштабне вторгнення в Україну. Він кинув десятки тисяч непідготовлених солдатів у те, що він назвав "обмеженою військовою операцією". Але зараз, коли війна триває вже третій рік, непохитна рішучість і стійкість хороброго народу України продовжують надихати світ.

Попри все, ЗСУ відкинули російських загарбників, повернули собі собі половину земель, окупованих Путіним, і значно підірвали можливості Росії. Наразі близько 30 % Чорноморського флоту РФ знищено або пошкоджено, тисячі танків і броньовиків стали металобрухт. Але українці не зможуть виграти цю битву без підтримки світу, та саме тому ми продовжуємо робити все можливе, щоб Україна могла продовжувати боротьбу до перемоги", - заявив глава Міноборони Великої Британії Грант Шаппс.

Крім артилерійських боєприпасів, Лондон має намір надати Києву запчастини для ремонту військової техніки.

Також Лондон має намір взяти найактивнішу участь у постачанні ЗСУ сучасних безпілотників.

У Лондоні підрахували, що з початку повномасштабної агресії РФ витратили на військову допомогу Україні вже £4,7 млрд. Британія стала одним із ключових союзників Києва у відбитті російської агресії.


Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини