21 лютого 2024, 07:46

Дуда відреагував на блокування кордону фермерами Польщі: "Важко не зрозуміти"

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що влада намагається вирішити проблему протестів фермерів і перекриття кордонів.

Дуда відреагував на блокування кордону фермерами Польщі: "Важко не зрозуміти"

Президент Польщі Анджей Дуда вважає, що ситуацію з протестами польських фермерів необхідно та можна вирішувати шляхом переговорів. За словами політика, люди вийшли на мітинги, бо побоюються "за свої засоби до існування", повідомляє "Українське радіо".

Дуда запевняє, що Варшава намагається розв'язати проблему, проте на протест піднялися не тільки фермери з Польщі, а й з інших європейських країн.

"Фермери побоюються величезного напливу української с/г продукції на ринки країн ЄС. Важко не зрозуміти, що вони бояться за свої засоби до існування", - прокоментував Дуда.

Він підкреслив, що поляки мають право на протест, "якщо він законний". Водночас Дуда наголосив, що уряд Польщі не ухвалював рішення про блокування кордонів: це ініціатива виключно представників сільських господарств.

Також Дуда запевняє, що офіційна Варшава, як і раніше, підтримує боротьбу України проти армії РФ і чекає відновлення контролю Києва над окупованими територіями.

А поки польські фермери висипають українське зерно на землю та не пропускають пасажирський транспорт, деякі протестувальники відкрито закликають Путіна розправитися з Україною та взятися за Польщу. Фермера з прапором СРСР і скандальним гаслом уже затримала поліція.

Володимир Зеленський назвав протест фермерів Польщі та створену ними ситуацію на кордоні знущальною.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини