20 лютого 2024, 13:06

"Настав час покарати Путіна", – ексглава МЗС Британії назвав спосіб вдарити по РФ

Конфіскація та передача Україні заарештованих російських активів буде найкращою відповіддю на злочини Путіна.

"Настав час покарати Путіна", – ексглава МЗС Британії назвав спосіб вдарити по РФ

На перший погляд, у Путіна були хороші вихідні: єдиного опозиційного лідера, який надихнув і об'єднав мільйони росіян, Олексія Навального, оголосили мертвим. Тим часом на лінії фронту українські війська відступили зі зруйнованої Авдіївки, не маючи достатньої кількості боєприпасів, щоб стримати наступ російських військ.

Настав час покарати Путіна, та найкращим способом буде конфіскація та передача Україні російських активів на кілька сотень мільярдів доларів. Про це The Times заявив міністр закордонних справ Великої Британії у 2010-2014 рр. Вільям Гейг.

"На порядку денному стоїть питання, що робити з російськими активами, які були заморожені з початком війни на загальну суму близько 260 мільярдів євро", - зазначає політик.

Що ж мають зробити лідери G7?

По-перше, вони повинні визначити, нехай і з небажанням, що, у принципі, активи Росії можуть бути конфісковані.

"Це, як мені здається, ключовий аргумент. Ми вже пройшли той етап, коли ці активи можуть бути повернуті. Їх краще використати для підтримки України та накладення на Путіна дедалі жорсткіших санкцій", - пише Хейг.

Існує юридичний прецедент - арешт іракських активів 1990 року для виплати компенсації Кувейту після його вторгнення. А зусилля з дедоларизації або розвитку фінансової інфраструктури за межами Заходу, що конкурує, докладаються у будь-якому разі.

"Якщо "Великій сімці" потрібен компроміс, вона може погодитися на конфіскацію на поетапній основі. Неможливо призначити ціну за те, щоб безцеремонно руйнувати мир у Європі, але 30 мільярдів доларів за кожен місяць конфлікту, що триває, - це досить велика цифра, щоб мати значення для Росії та бути значущою для України. Загибель Навального та тих, хто захищав Авдіївку, має присоромити всіх нас", - зазначив Гейґ.

Тим часом міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що до конфіскації активів Росії залишився один етап.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини