22 січня 2024, 10:48

Збільшити військову допомогу Україні: в ЄС анонсували створення нового фонду, але є один нюанс

Новий план ЄС щодо збільшення військової допомоги для України дасть можливість розблокувати до 10 млрд доларів.

Збільшити військову допомогу Україні: в ЄС анонсували створення нового фонду, але є один нюанс

Експерти й аналітики прекрасно розуміють, що без Заходу Україні буде дуже складно протистояти сам на сам із Росією, саме тому ще у грудні 2023 року, коли Угорщина заблокувала виділення Києву 50 млрд євро, в ЄС почали обмірковувати альтернативний план.

Учора, 21 січня, журналісти The Wall Street Journal опублікували статтю під назвою "ЄС розглядає новий план на 22 мільярди доларів щодо збільшення військової допомоги Україні".

Якщо новий план буде схвалено, то він передбачає у майбутньому повернення членам ЄС, які нададуть Україні допомогу протягом наступних чотирьох років, понад 20 млрд євро.

Ще 2022 року Європейський фонд миру зумів виплатити членам ЄС 5,5 млрд євро, але тільки тим, хто постачав Києву зброю, військову техніку та боєприпаси.

Однак 2023 року Угорщина почала блокувати виділення з фонду коштів тим країнам ЄС, які активно надавали військову допомогу Києву.

Ще торік багато країн ЄС вичерпали свій арсенал, а Берлін відмовляється платити внески до Європейського фонду миру, обґрунтовуючи це тим, що Німеччина вдвічі збільшила військову допомогу Києву.

Виходячи з цього, в ЄС хочуть створити ще один новий військовий фонд, який забере з Європейського фонду миру залишок коштів. Крім цього, у період з 2024 по 2027 роки він має щорічно поповнюватися на 5 млрд євро.

Гроші з цього фонду йтимуть тим країнам, які закуповуватимуть для України військову техніку. Також частина грошей буде йти на військову підготовку для України.

Згідно з документом, тільки у 2024 році Фонд зуміє компенсувати країнам ЄС близько 7,5 млрд євро.

Такий план дасть можливість країнам ЄС, які вичерпали свої арсенали, об'єднатися з іншими та спільно допомагати Україні.

Також нова структура дасть змогу уникнути регулярних виплат, які 2023 року блокували у Будапешті.

Такий підхід також мотивує оборонні комплекси країн ЄС випускати ті види зброї та боєприпасів, які зараз так необхідні Україні.

Не виключено, що новий фонд обговорюватимуть на саміті ЄС 1 лютого 2024 року.

Однак знову є невелика заковика, щоб новий фонд з'явився, все одно необхідна згода всіх членів ЄС.

На саміті планує виступити Шольц, який закликатиме й інші країни ЄС подвоїти військову допомогу Києву.

Раніше у Білому домі досягли деякого прогресу з республіканцями щодо закону про держкордон США. Це дасть змогу проголосувати та за військову допомогу Україні.

Тим часомТрамп закликав республіканців блокувати будь-яке питання, поки не вирішиться ситуація із законом про держкордон США.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини