8 грудня 2023, 12:51

Неонацист Петровський знову на волі: суд Фінляндії відмовив Україні в екстрадиції ексглави "Русича"

Фінляндія випустила на свободу ексватажка російського неонацистського угруповання "Русич" Яна Петровського, екстрадицію якого запитувала Україна.

Неонацист Петровський знову на волі: суд Фінляндії відмовив Україні в екстрадиції ексглави "Русича"

Верховний суд Фінляндії 8 грудня ухвалив кричуще рішення щодо Яна Петровського - колишнього ватажка неонацистського російського угруповання "Русич", що бере участь в агресії проти України. Ультраправого бойовика, який під чужим прізвищем проник на територію ЄС, відмовилися екстрадувати в Україну та випустили на свободу.

Про це повідомило місцеве видання Iltalehti.
Україна запитувала екстрадицію Петровського, який, як вважає слідство, причетний до воєнних злочинів, однак фінський суд вирішив, що запит Києва не може бути задоволений, і постановив негайно звільнити російського неонациста, якщо немає інших причин його утримувати під вартою.

У своєму рішенні Верховний суд послався на Конституцію Фінляндії, згідно з якою іноземець не може бути депортований, екстрадований або повернутий, якщо йому загрожує страта, тортури або інше поводження, що ущемляє людську гідність.

Зазначимо, що угруповання "Русич", яке очолював Петровський, не приховує своїх неонацистських поглядів. Воно бере участь в агресії проти України з 2014 року та регулярно публікує у Мережі кадри скоєних ним військових злочинів, зокрема катувань і вбивств військовополонених.

Про арешт Петровського у Фінляндії стало відомо у серпні 2023 року. Бойовик неонацистського угруповання, який насаджував "русский мир" в Україні, чомусь не захотів жити у РФ, а спробував під чужим ім'ям виїхати з дружиною до Євросоюзу.

Раніше ватажок "Русича" Петровський просив притулку у Фінляндії.

Ми також писали, що угруповання "Русич" висунуло ультиматум диктатору РФ Володимиру Путіну.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини