8 грудня 2023, 07:27

Допомога для України закінчується: у Білому домі озвучили ситуацію та терміни закінчення фінансування

У Білому домі заявили, що тільки до кінця року можуть гарантувати Україні надання допомоги, заявили Кірбі та Жан-П'єр.

Допомога для України закінчується: у Білому домі озвучили ситуацію та терміни закінчення фінансування

Учора, 7 грудня, під час брифінгу представники Білого дому Джон Кірбі та Карін Жан-П'єр укотре заявили, що у Вашингтона закінчуються фінанси для України. У 2024 році Україна може залишитися вже без допомоги.

Зі слів Кірбі, президент США готовий іти на компроміс із республіканцями, щоб ті проголосували за надання допомоги Києву, інформує канал "Україна 365".

З одного боку, щодо Києва існує двопартійна підтримка серед законодавців, але й, з іншого боку, невелика група республіканців вирішила тримати "всіх у заручниках".

У прес-службі Білого дому здивовані тим фактом, що республіканці заради своїх цілей готові піднести Путіну "найбільший подарунок".

Жан-П'єр підкреслила, що на сьогоднішній день існує тільки один шлях: ухвалити у Конгресі запит Байдена щодо допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та посилення кордону.

На цьому тлі Джон Кірбі вкотре заявив, що тільки Зеленський ухвалює рішення: сідати йому за стіл переговорів із Путіним чи ні.

Кремль продовжує мобілізацію свого населення на війну проти України. Не виключено, що армія Путіна не збирається взимку просто сидіти у глухій обороні.

Київ має розробити свою стратегію бачення війни, щоб вигнати окупантів зі своєї землі, заявили у Білому домі.

Раніше президент Чехії закликав Захід активніше допомагати Україні, якщо країни ЄС не хочуть у майбутньому самі воювати проти Росії.

Нагадаємо, за словами Кемерона, якщо зараз Захід не зупинить Путіна в Україні, то той обов'язково повернеться "за добавкою".

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини