6 грудня 2023, 07:37

Війна ультиматумів: спікер Джонсон відповів Білому дому на запитання про фінансування для України

Спікер Конгресу Джонсон в ультимативній формі озвучив Білому дому свою позицію щодо допомоги для України.

Війна ультиматумів: спікер Джонсон відповів Білому дому на запитання про фінансування для України

Напередодні стало відомо, що Майк Джонсон дав свою відповідь на заяви глави Адміністративно-бюджетного управління США Шаланди Янг про те, що у Білого дому фінансування для України вистачить тільки до кінця поточного року.

У своєму листі до адміністрації Білого дому спікер нагадав про розмову у жовтні, коли він ще тоді озвучив свою позицію щодо допомоги для України, але через вирішення питання з кордоном США, інформує ресурс The Hill.

У листі Джонсон озвучив три свої позиції, розв'язання яких дасть йому можливість виставити на голосування питання про допомогу для України. Йдеться про зміни у законодавстві США щодо безпеки кордону. Крім того, у Білому домі мають надати стратегію перемоги України у війні проти Росії, а також відзвітувати про військову допомогу за попередній період.


Політологи підкреслюють, що питання безпеки кордону США є ключовим у суперечці між республіканцями та демократами.

Перші вимагають посилити законодавство щодо мігрантів, навіть якщо Вашингтон піде на порушення всіх гуманітарних зобов'язань. Ба більше, політики хочуть серйозно переглянути весь закон щодо мігрантів.

Тривалий час між демократами та республіканцями точилася дискусія, де у ролі парламентера виступав Кріс Мерфі, однак результату поки що немає.

Ще у вересні 2023 року Білий дім відправив запит до Конгресу щодо нового пакета допомоги у розмірі 106 млрд доларів, з яких 61 мав піти Україні.

Тим часом Зеленський відмовився від виступу на закритому брифінгу сенаторів США, які не можуть домовитися між собою щодо подальшої підтримки України.

А Порошенко планував провести зустрічі в ЄС із західними політиками, щоб спробувати вмовити їх проголосувати за допомогу Україні.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини