4 грудня 2023, 13:03

Білий дім назвав дату, коли закінчаться гроші на допомогу Україні

Якщо Конгрес продовжить бездіяльність, уже до кінця року у США закінчаться ресурси для закупівлі нової зброї та техніки для України.

Білий дім назвав дату, коли закінчаться гроші на допомогу Україні

Білий дім повідомив про те, що у США до кінця року закінчаться кошти для допомоги Україні, пише Financial Times. Адміністрація Джо Байдена також попередила конгресменів, що через це Росія може домогтися успіху на полі бою. Одночасно стало відомо про проблеми з виділенням 50 млрд євро від Євросоюзу.

"Якщо Конгрес продовжить бездіяльність, до кінця року у нас закінчаться ресурси для закупівлі нової зброї та техніки для України, а також для надання техніки з військових запасів США", - написала директор адміністративно-бюджетного управління Білого дому Шаланда Янг лідерам обох партій американського Парламенту.

"Не існує чарівного джерела фінансування, яке могло б допомогти у цьому випадку. У нас закінчилися гроші та майже немає часу", - повідомила Янг.

"Припинення поставок зброї та обладнання з США послабить Україну на полі бою, не тільки поставивши під загрозу досягнення України, а й збільшивши ймовірність військових перемог Росії", - написав Янг.

Запит президента Джо Байдена на екстрене фінансування у розмірі 106 млрд доларів для України, Ізраїлю й операцій в Індо-Тихоокеанському регіоні застряг у Конгресі кілька тижнів тому. Деякі парламентарії виступають за те, щоб виділення цієї допомоги було пов'язане з посиленням міграційного контролю на південному кордоні США.

Напередодні Financial Times писала, що розбіжності в ЄС також збільшують ризик, що Україна залишиться без фінансової підтримки у критичний для себе момент. Країни-члени ЄС далекі від досягнення угоди про виділення Києву 50 млрд євро, заявили джерела видання, які брали участь в обговоренні.

Нездатність схвалити фінансування для України буде ударом по Києву після провалу літнього контрнаступу та збільшуваного занепокоєння з приводу ослаблення підтримки Заходу, писала FT.

Раніше експерти з ISW назвали подію, яка дасть змогу вийти з глухої ситуації на полі бою в Україні.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини