1 грудня 2023, 11:24

ЄС готовий заспокоїти кремлівського друга Орбана – Угорщину можуть позбавити права голосу через Україну

Угорщину можуть позбавити права голосу в Євросоюзі через її шкідливу позицію щодо України.

ЄС готовий заспокоїти кремлівського друга Орбана – Угорщину можуть позбавити права голосу через Україну

Прийдешній саміт ЄС, який відбудеться у середині грудня, буде дуже непростим. У Євросоюзі зріє рішення про необхідність позбавити права голосу Угорщину, яка не приховує своєї проросійської позиції та заважає підтримувати Київ.

Про це йдеться у новій статті Politico, яка вийшла під назвою "Приятель Путіна Орбан ставить ЄС на межу через Україну".

Є підстави вважати, що тривалу політичну кризу в ЄС, спричинену позицією Будапешта, все-таки вдасться вирішити на майбутньому саміті. Євросоюз може піти заради цього на кардинальний крок: позбавити угорців права голосу.

Річ у тім, що на саміті вирішуватимуть питання про надання €50 млрд економічної підтримки Україні, яка вже майже два роки протистоїть російській військовій агресії. Орбан не приховує, що має намір перешкодити ухваленню цього рішення.

"Хоча Угорщина представляє лише 2 % населення ЄС, Орбан має можливість тримати блок "у заручниках"... Він був найзатятішим противником санкцій проти Росії з моменту анексії Криму Путіним у 2014 році", - йдеться у статті.

І навіть повномасштабне вторгнення РФ в Україну не змінило позиції лідера Угорщини. Він так і залишився другом російського диктатора та представником його інтересів у Євросоюзі.

Активізувався Орбан саме зараз, запевняють експерти, коли стало зрозуміло, що швидко звільнити свої території Київ не зможе, а втома від війни зростає. Він грає на цій втомі, просуваючи як свої інтереси, так і інтереси Москви.

Позбавлення Угорщини голосу дозволило б вирішити проблему, але це кардинальний крок. Поки що Євросоюз воліє підлещуватися до "поганого хлопця" Орбана, умовляючи його на компромісні рішення.

Низка експертів висловлює впевненість, що Орбан шантажем намагається вибити собі з ЄС додаткове фінансування. Річ у тім, що Єврокомісія зволікає з наданням Угорщині €13 млрд через те, що країна перестала відповідати демократичним принципам, зокрема, є серйозні факти, що вказують на зазіхання Орбана на верховенство права в Угорщині.

Раніше в Угорщині вигадали для України новий статус у Європі, щоб не приймати до ЄС.

Ми також писали, що Боррель поставив на місце Орбана, який порівняв членство Угорщини в Євросоюзі з радянською окупацією.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини