1 грудня 2023, 07:29

У річницю Зимової війни Фінляндія ухвалила ще одне важливе рішення щодо кордону з Росією

Фінляндія розірвала з РФ договір від 2012 року про розвиток прикордонного співробітництва.

У річницю Зимової війни Фінляндія ухвалила ще одне важливе рішення щодо кордону з Росією

30 листопада 1939 року розпочалася Радянсько-фінська, або Зимова війна. Саме цього дня уряд Фінляндії розірвав із РФ договір щодо прикордонного співробітництва.

Ба більше, першими невдоволення висловили саме у РФ, коли 25 жовтня відправили Фінляндії ноту. Після цього уряд і проголосував за розірвання договору від 2012 року, інформує канал "Україна 365".

Саме рішення мало набути чинності 24 січня 2024 року, а договір передбачав активну участь обох країн у соціально-економічному розвитку регіонів на кордоні. Створювалися також сприятливі умови для туристів і транспорту, що перевозить як пасажирів, так і вантаж.

Тим часом напередодні стало відомо, що на кордоні з РФ було встановлено додаткові подвійні лінії загородження. На сьогодні всі сухопутні коридори з РФ закриті, крім "Вайніккала", який пропускає вантажні поїзди.

Навіть якщо люди підійдуть до тимчасового загородження, то все одно вважатимуться на території РФ. У Гельсінкі також заявили, що Москва має подбати про всіх цих людей, а також розповісти їм, як вони можуть потрапити в іншу країну законним шляхом.

Тим часом фінська преса пише про те, що збірна країни з хокею не братиме участі у Кубку світу, якщо туди допустять хокеїстів із РФ.

Раніше спікер фінського парламенту виступив у Верховній Раді українською мовою.

Нагадаємо, з 30 листопада уряд Фінляндії закрив усі сухопутні кордони з Росією.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини