30 листопада 2023, 07:49

Пережив нацизм і деяких президентів США: у віці 100 років помер Генрі Кіссінджер

У віці 100 років 29 листопада 2023 року пішов із життя ексдержсекретар США Генрі Кіссінджер.

Пережив нацизм і деяких президентів США: у віці 100 років помер Генрі Кіссінджер

Західна преса пише, що він помер у своєму будинку у Коннектикуті (США). Кіссіндежр є лауреатом Нобелівської премії миру, а також встиг попрацювати при двох президентах США.

Він залишив свій слід у політиці США, а вже у похилому віці часто відвідував зустрічі у Білому домі, інформує канал "Україна 365".

Крім цього, він опублікував монографію та виступив перед Сенатом щодо ядерної загрози з боку КНДР. Найостанніша закордонна поїздка виявилася до Пекіну, куди він прибув у липні 2023 року.

Гайнц Альфред Кіссінгер народився 27 травня 1923 року у Фюрті (Веймарська республіка) в єврейській родині. У 1938 році сім'я, рятуючись від нацистів, переїхала на ПМЖ до США у Нью-Йорк. Усі родичі, які залишилися у нацистській Німеччині, загинули у роки Голокосту.

Кіссінджер відіграв велику роль у політиці США у період з 1969 по 1977 роки. Він намагався втихомирити Вашингтон і Москву, а також здружити США з Китаєм.

У 2008 році був одним із тих, хто виступив проти прийняття України до НАТО. Головна причина - Кремль досі вважає Україну своєю власністю. У 2015 році виступив проти санкцій щодо РФ через анексію Криму.

У травні 2022 року Кіссінджер у Давосі під час економічного форуму заявив, що Україна має віддати частину своєї території, щоб зупинити війну. Зеленський тоді нагадав Кіссінджеру про 1938 рік.

Однак уже у липні 2022 року Кіссінджер змінив свою позицію, закликавши Київ не віддавати свої землі. А у січні 2023 року підтримав прагнення України бути повноправним членом НАТО.

Восени 2023 року під час свого візиту до США Зеленський зустрівся з Кіссінджером.

Раніше ми повідомляли, що, на думку Кіссінджера, Москва втратить багато захоплених територій в Україні, але збереже Крим.

Нагадаємо, Кіссінджер виступав проти України у НАТО, оскільки боявся війни з Росією.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини