21 листопада 2023, 07:51

За "міграційною кризою" на фінському кордоні стоїть РФ: аналітики озвучили головну мету Путіна

Росія, схоже, використовує відому тактику гібридної війни, щоб штучно створити міграційну кризу на фінському кордоні.

За "міграційною кризою" на фінському кордоні стоїть РФ: аналітики озвучили головну мету Путіна

Ще 18 листопада влада Фінляндії закрила чотири пропускні пункти на кордоні з РФ через збільшення потоку мігрантів, які хочуть потрапити до країни з Сирії, Сомалі, Іраку та Ємену.

Із 7 до 14 листопада прикордонники Фінляндії зафіксували 89 випадків незаконного перетину кордону. Тоді як із липня до 12 листопада ця цифра становила лише 89 осіб. Аналітики з ISW вирішили розібратися у ситуації на кордоні Фінляндії та РФ.

На сьогодні на кордоні з РФ діють лише чотири пропускні пункти та тільки два з них для біженців. Уже 19 листопада понад 10 мігрантів стояли біля пропускних пунктів Нуйямаа та Ваалімаа. Влада Фінляндії всерйоз розглядає можливість повністю закрити всі кордони з РФ у ніч на 21 листопада.

14 листопада прем'єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо заявив, що російські прикордонники підвозять до кордону мігрантів. 19 листопада російські прикордонники витіснили мігрантів до пункту пропуску Вартіус і закрили двері з боку РФ.

Такі випадки наочно показують, що у ситуації з мігрантами руку доклав Кремль. Пєсков заявив, що Москва нібито не має до проблеми мігрантів стосунку. При цьому він також заявив, що "русофобська" позиція Фінляндії завдає шкоди двостороннім відносинам.

Аналітики не сумніваються, що це тактика гібридної війни РФ, яку вона у 2021 році встигла застосувати на кордоні Польщі та Білорусі.

Ще 4 квітня Кремль відреагував на вступ Фінляндії до НАТО, пригрозивши "контрзаходами".

У ISW також послідовно оцінюють, що однією з цілей Путіна під час початку повномасштабного вторгнення в Україну 2022 року був розпад НАТО. Цю мету він продовжує переслідувати і нині.

Раніше ми повідомляли, що в уряду Фінляндії увірвався терпець і він готовий повністю закрити кордон із Росією.

Нагадаємо, Пєсков відреагував на закриття кордону з боку Фінляндії.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини