20 листопада 2023, 12:18

У Чехії почали збирати гроші на новий "подарунок для Путіна", який передадуть ЗСУ

17 листопада чеський проєкт "Подарунок для Путіна" оголосив громадський збір коштів на вертоліт для ЗСУ.

У Чехії почали збирати гроші на новий "подарунок для Путіна", який передадуть ЗСУ

Жителі Чехії почали збирати гроші на багатоцільовий гелікоптер для української армії. Йдеться про літальний апарат американського виробництва Sikorsky UH-60 Black Hawk.

Про це повідомляє інтернет-ресурс "Вінегрет", присвячений Чехії.

Всього за півдня чехи зібрали вже 3,2 млн крон (повна вартість вертольота - 105 млн крон). Той, хто бажає взяти участь у цій акції, може внести свою лепту тут.

У п'ятницю, 17 листопада, у Празі відбулася презентація гвинтокрила, на якій був присутній представник українського посольства.

Автори проєкту розповіли, що машина була виготовлена в 1980-х роках і, за висновками українських авіаційних експертів, перебуває у хорошому стані. Якщо жителям Чехії вдасться зібрати гроші, вертоліт застосовуватиметься у військовій розвідці України.

Вкрай важливо, що UH-60 Black Hawk вирізняється багатофункціональністю. Цей апарат може транспортувати військових, перевозити великогабаритні вантажі, брати участь у радіоелектронній боротьбі й евакуації поранених. Також вертоліт можна оснастити крильовою системою ESSS, і тоді він зможе переносити навіть ракети масою до 4500 кг, не кажучи вже про паливні баки.

Раніше ми повідомляли, що в Україні розпочнеться виробництво штурмових гвинтівок CZ BREN 2 під брендом Sich: Чехія передала ліцензію.

Нагадаємо, Чехія пообіцяла й надалі підтримувати Україну, зокрема постачати військову техніку та допомагати з навчанням військовослужбовців.

Ще трохи раніше в Чехії повідомили про передачу Україні бойових вертольотів і авіасимулятора для підготовки пілотів на літаки F-16.

Автор: Дарья Александрова

Останні новини