20 листопада 2023, 07:37

Байден готовий ввести санкції проти ізраїльських поселенців на Західному березі: у Politico озвучили причину

Байден готує санкції щодо ізраїльтян, які проживають на Західному березі річки Йордан.

Байден готовий ввести санкції проти ізраїльських поселенців на Західному березі: у Politico озвучили причину

Західна преса пише, що президент США дав доручення своїм чиновникам підготувати санкції щодо екстремістськи налаштованих ізраїльтян, які проживають у палестинських поселеннях.

Таке доручення нібито отримали держсекретар США Ентоні Блінкен і глава Мінфіну Джанет Єллен, інформує видання Politico.

Наприкінці минулого тижня глава Білого дому в інтерв'ю The Washington Post трохи привідкрив подробиці санкцій щодо ізраїльтян. Відомо, що вони позбудуться американських віз.

Вашингтон, з одного боку, на боці Єрусалима у боротьбі з терористами з ХАМАС, але і, з іншого боку, виступає проти ударів по цивільному населенню Палестини.

Під штрафні санкції США потраплять люди або організації, які безпосередньо або побічно загрожують безпеці та стабільності мешканців Західного берега річки Йордан, а також ті, хто залякує та примушує покинути свій дім палестинців.

Байден розглядає проблему насильства з боку ізраїльських поселенців як серйозну загрозу для мирного співіснування палестинців та ізраїльтян.

Документ був готовий тільки після довгих дебатів і обговорень. У них також активно брали участь Джейк Салліван і Джон Файнер.

Ізраїльтяни вже давно живуть на Західному березі річки Йордан, а випадки насильства посилилися рік тому, коли до влади прийшов Нетаньяху. Гострою проблема є після 7 жовтня, коли ХАМАС атакував Ізраїль.

Відтоді ЦАХАЛ і поселенцями було вбито до 197 мирних палестинців, які проживають на Західному березі річки Йордан.

Президент США неодноразово засуджував насильство, особливо, коли на палестинців нападають на їхній же території.

Ще минулої п'ятниці Блінкен у спілкуванні з Ганцем укотре дав зрозуміти, що Ізраїль має припинити "збільшуване насильство" з боку ізраїльських поселенців.

Раніше єменські хусити пригрозили Єрусалиму атакувати та захоплювати всі кораблі, що йдуть під прапором Ізраїлю.

Нагадаємо, 19 листопада у Червоному морі хусити захопили ізраїльське вантажне судно Galaxy Leade, на борту якого було 25 членів екіпажу, включно з українцем.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини