24 жовтня 2023, 11:27

Постпред РФ при ЄС Логвинов є шпигуном – ЗМІ озвучили деталі

Постпред РФ при ЄС Кирило Логвинов може бути шпигуном, який діє під дипломатичним прикриттям.

Постпред РФ при ЄС Логвинов є шпигуном – ЗМІ озвучили деталі

Постпред РФ при ЄС Кирило Логвинов може бути шпигуном, який діє під дипломатичним прикриттям. Такого висновку дійшли журналісти ресурсу Espiomats, які детально вивчили потенційних російських шпигунів у ЄС, що діють під прикриттям МЗС РФ.

Над статтею-розслідуванням працювали журналісти видання SPIEGEL (Німеччина), De Tijd (Бельгія), Expressen (Швеція), Delfi (Естонія), LRT (Литва), VSquare (Польща), Frontstory (Польща), ICJK (Словаччина) і "Центр Досьє" (емігранти з РФ).

Кирило Логвинов був акредитований як постпред РФ при ЄС у Брюсселі з 2018 року. Близько року тому посол РФ при ЄС залишив свій пост і 48-річний Логінов фактично є його заміною.

У період із 2010 до 2014 року він працював у російському посольстві у Берліні. Журналісти пишуть, що на той момент Логвінов був чистий.

Бельгійські служби безпеки впевнені, що Логвінов працює на СЗР. Джерело повідомляє, що й інші співробітники російського посольства можуть працювати проти ЄС на спецслужби РФ.

Уперше ЗМІ заговорили про Логвинова 2022 року, коли його особу було згадано у матеріалі EU Observer, що розповідає про діяльність російських спецслужб у ЄС. Одразу ж після цієї публікації в ЄК почали розслідувати зв'язки Логвинова з європейськими політиками та дипломатами.

Спецслужби Бельгії пропонували вислати Логвинова з ЄС, проте Європейська служба зовнішніх справ виступила проти. Там бояться, що Москва може вислати всіх європейських дипломатів із РФ.

Віцепрезидент ЄП Мартін Гойсік був здивований, що цю особу досі не вислали з Євросоюзу. Він вірить у бельгійські спецслужби та здивований позицією ЄСЗС.

У ЄСВС відмовилися спілкуватися зі ЗМІ щодо шпигунської діяльності РФ на території ЄС з міркувань безпеки.

Раніше ми повідомляли, що у середині жовтня в Одесі затримали місцевого жителя, якого завербували російські спецслужби.

Нагадаємо, у Дніпрі агент ФСБ у формі українського військовослужбовця шпигував за військовими об'єктами.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини