28 вересня 2023, 10:49

У Карабасі заявили про повну ліквідацію проєкту "НКР": чиновники фейкової "республіки" позбавляються посад

З нового року так звана "Карабаська республіка", яка псувала нерви Азербайджану понад 30 років, відходить у минуле.

У Карабасі заявили про повну ліквідацію проєкту "НКР": чиновники фейкової "республіки" позбавляються посад

Глава так званої "Нагірно-Карабаської Республіки" Самвел Шахраманян видав історичний указ, офіційно заявивши про те, що це самопроголошене псевдодержавне утворення з 1 січня 2024 року припиняє своє існування, передає Діалог.UA.

Крім того, Шахраманян зазначає у першому пункті свого документа, що всі держустанови невизнаної "НКР" (або "Республіки Арцах" будуть повністю розформовані, розпущені, а так звані "державні" карабаські посади скасовані всі до єдиної).

"Ухвалено рішення розпустити всі державні установи й організації, що перебувають у їхньому відомчому підпорядкуванні, до 1 січня 2024 року, та Республіка Нагірний Карабах (Арцах) припиняє своє існування", - підкреслюється в указі "держміністра республіки".

У другому пункті указу Шахраманяна жителям Карабаху, зокрема тим, хто зараз перебуває за межами "республіки", рекомендується ознайомитися з умовами реінтеграції, представленими офіційним Баку. Робиться це для ухвалення людьми рішення щодо можливості перебування (повернення) у цьому регіоні, реінтегрованому в Азербайджан.

Варто зазначити, що перед Другою Карабаською війною на території "республіки" жили переважно вірмени, а азербайджанці ще у 90-ті роки були змушені звідти виїхати або були вбиті.

Також відомо, незважаючи на той факт, що у "збройних силах НКР" служили переважно вірмени, сам офіційний Єреван так і не визнав "республіку". Не визнала її і Росія, хоча всі ці роки надавала сеператистам військову та фінансову допомогу.

Нагадаємо, 20 вересня президент Азербайджану Ільхам Алієв оголосив про завершення одноденної військової операції у Карабасі та відновлення суверенітету держави.

Також ми писали, що карабаські бойовики "НКР" здають техніку та зброю Азербайджану, з'явилися відеоролики цієї знаменної події.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини