28 вересня 2023, 08:56

Не тільки дрони-камікадзе: в ISW розповіли, коли РФ може отримати від Ірану далекобійні ракети

Іран може почати постачати РФ не тільки дрони-камікадзе, а й ракети.

Не тільки дрони-камікадзе: в ISW розповіли, коли РФ може отримати від Ірану далекобійні ракети

18 жовтня спливає угода Радбезу ООН 2231, яка забороняє постачати в інші країни світу далекобійні ракети.

Аналітики з Інституту вивчення війни припускають, що одразу ж після цього Тегеран і Москва можуть почати переговори про постачання таких ракет до РФ.

Про це також свідчать звіти від ізраїльської та української розвідок. Відомо, що РФ хоче від Ірану далекобійні ракети типу Fateh-110 і Zolfaghar, які б'ють на відстань від 300 і більше км.

Ще у серпні під час військової виставки у Москві глава Міноборони РФ Шойгу відвідав стенд компаній, які виробляють зброю на території Ірану. Там же іранці продемонстрували йому різні типи ракет, зокрема й Zolfaghar.Уже 19 вересня Шойгу був із робочим візитом у Тегерані, де обговорював питання двостороннього співробітництва у галузі озброєння та оборони.

Командувач ПКС КВІР Амір Алі Хаджі Заде провів Шойгу екскурсію арсеналом безпілотників, систем ППО та далекобійних ракет.

Уже через день глава МО РФ обговорив з іранським колегою Аштіані терміни закінчення дії резолюції 2231 від ООН.

Раніше ми повідомляли, що у ніч на 28 вересня українські зенітники збили 34 із 44 іранських дронів-камікадзе. А це рекорд за 18 місяців війни.

Нагадаємо, у нових іранських дронах-камікадзе Київ нарахував понад 50 електронних компонентів, виготовлених у країнах ЄС, США й Азії.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини