25 вересня 2023, 07:30

"Хочемо використати історичний шанс", – Вірменія заявила про готовність до миру з Азербайджаном

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян і президент Азербайджану Ільхам Алієв зустрінуться 5 жовтня в іспанській Гранаді.

"Хочемо використати історичний шанс", – Вірменія заявила про готовність до миру з Азербайджаном

Вірменія готова до підписання мирного договору з Азербайджаном і сподівається, що у цьому питанні буде зроблено "крок уперед" на майбутній зустрічі глави вірменського уряду Нікола Пашиняна з азербайджанським президентом Ільхамом Алієвим, яка 5 жовтня відбудеться в іспанській Гранаді.

Про це розповів голова парламенту РВ Ален Симонян в ефірі вірменського ТБ.

За його словами, вірменська сторона "хоче використати цей історичний шанс, у вічній війні ніхто не зацікавлений".

24 вересня стало відомо, що Пашинян і Алієв зустрінуться 5 жовтня у Гранаді. Про це повідомило німецьке видання Bild.

За інформацією журналістів, секретар Радбезу Вірменії Армен Григорян 26 вересня приїде до Брюсселя, де проведе переговори з радниками глав Євроради, Франції та Німеччини. Очікується, що після цього в Іспанії відбудеться зустріч Пашиняна й Алієва, у якій також візьмуть участь глава Євроради, лідери Франції та ФРН.

Нагадаємо, 19 вересня Азербайджан оголосив про початок військової операції у Карабасі, яка через добу завершилася капітуляцією невизнаної "НКР".

Вірменія не стала направляти у Карабах свої війська. Раніше Пашинян повідомляв про готовність до миру з Азербайджаном через компромісні рішення та визнав Карабах частиною Азербайджану.

Крім того, Пашинян висунув низку претензій Москві, заявивши про провал російських "миротворців" у Карабасі та неефективність ОДКБ.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини