8 вересня 2023, 12:12

"Мертва хватка Путіна": ВПС Британії захищають судна з українським зерном у Чорному морі – Telegraph

Літаки Королівських ВПС патрулюють регіон для стримування армії РФ від ударів по суднах, що виходять з українських портів, після краху зернової угоди.

"Мертва хватка Путіна": ВПС Британії захищають судна з українським зерном у Чорному морі – Telegraph

Літаки ВПС Великої Британії проводять патрулювання над Чорним морем, щоб стримати путінську армію від нападів на цивільні судна, які продовжують вивозити продовольство з українських портів, незважаючи на припинення дії зернової ініціативи.

Про це пише Telegraph з посиланням на британський уряд.

За даними видання, Міноборони Сполученого Королівства активізувало свою роботу у Чорноморському регіоні після того, як Росія почала атакувати інфраструктуру, що дає змогу Україні експортувати своє зерно, зокрема й порти на Дунаї.

У Британії заявляють, що посилили спостереження за діями Росії у Чорному морі та літаки ВПС здійснюють регулярні рейди з цією метою. Уряд Великої Британії має намір у листопаді провести саміт, присвячений проблемам продовольчої безпеки, що виникли після блокування Путіним продовження Чорноморської зернової ініціативи.

Це питання також порушить прем'єр Ріші Сунак на саміті "Великої двадцятки" в Індії, який відбудеться цими вихідними та куди російський диктатор не наважився приїхати.

"Вкотре Володимиру Путіну не вдається з'явитися на G20. Він є архітектором свого власного дипломатичного вигнання, ізолюючись у своєму президентському палаці, блокуючи критику й уникаючи реальності. Решта членів "Великої двадцятки" розглянуть жахливі глобальні наслідки мертвої хватки Путіна, якою він намагається контролювати найфундаментальніші ресурси, включно з блокадою й атаками на українське зерно", - сказав Сунак.

Раніше ми повідомляли, що з Одеського порту вийшло перше судно після зриву Росією зернової угоди.

Також ми повідомляли, що РФ випустила десятки "Шахедів" по портах на Одещині перед візитом Ердогана у Сочі, де турецький лідер говорив із Путіним про продовження зернової угоди.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини