У Нігері проросійська хунта штурмувала Посольство Франції – між Москвою та Парижем назріває конфлікт
Легітимному керівництву Нігеру вдалося відбити атаку прокремлівських сил на французьке представництво.
Озброєні путчисти у Нігері спробували штурмувати Посольство Франції та поставити над його будівлею прапор Російської Федерації, але спроба це зробити зазнала невдачі, передає ТГ-канал "Україна 365".
Повідомляється, що у Нігері протестувальники, наблизившись до дипвідомства, зірвали табличку з написом "Посольство Франції у Нігері" та встановили на її місце прапори РФ. Також чулися вигуки: "Хай живе Росія! Францію геть!"
Утім, коли ситуація загострилася та путчисти почали штурмувати посольство, їх нібито "розігнали сльозогінним газом". При цьому у різних джерелах інформація суперечлива: незрозуміло, хто саме розігнав нападників, оскільки президент Нігеру повалений, а частина його силовиків приєдналася до хунти. Іноді вказується, що "влада Нігеру" запобігла нападу на Посольство Франції, але не вказується, хто саме представляв у цьому епізоді керівництво країни.
Своєю чергою, у Парижі виступили з різким засудженням нападу на дипломатичну установу та пригрозили відповідною реакцією.
"Президент не буде терпіти жодних нападів на Францію та її інтереси", - підкреслили в офісі президента країни Еммануеля Макрона.
Також стало відомо, що Макрон поспілкувався телефоном із президентом Нігеру Мохаммедом Базумом, якого нещодавно скинула проросійська хунта. Французький лідер засудив переворот.
До речі, до Нігеру для переговорів прибув президент Чаду Махмат Дебі. Генерал Дебі тісно співпрацює з Францією, США й Ізраїлем.
Аналітики підкреслюють, що якщо місія президента Чаду зазнає невдачі, то може початися французько-африканська операція проти проросійської хунти. Фахівці зазначають, що Париж серйозно налаштований не допустити перетворення Нігеру на зону інтересів РФ.
Нагадаємо, днями у Нігері стався держпереворот. За багатьма ознаками, за поваленням законного уряду стояла Москва.
Варто зазначити, що Нігер був однією з 4 африканських країн, які приєдналися до Кримської платформи - міжнародного майданчика з повернення анексованого Росією Криму під контроль України.
Як раніше повідомлялося, Західна Африка поставила ультиматум хунті, яка влаштувала держпереворот у Нігері.