8 червня 2023, 07:29

Колишній генсек НАТО назвав членів Альянсу, готових ввести в Україну свої війська

Деякі члени НАТО можуть дати добро на введення на територію України своїх військ, заявив Расмуссен.

Колишній генсек НАТО назвав членів Альянсу, готових ввести в Україну свої війська

Напередодні ексгенсек НАТО Андерс Фог Расмуссен допустив, що у рамках дискусії щодо майбутніх гарантій безпеки для України деякі члени Альянсу можуть дати добро на введення своїх військ.

На такий крок вони можуть піти тільки у тому разі, якщо не буде реальних гарантій безпеки від самих США, заявив ексгенсек в інтерв'ю The Guardian.

Саме Расмуссен зараз здійснює поїздки територією Європи та США, щоб оцінити настрої напередодні саміту НАТО 11 липня.

Він також підкреслив, що якщо 11 липня у Вільнюсі буде зрозуміла тема гарантій безпеки для України, то якісь члени НАТО обов'язково піднімуть і тему членства України в Альянсі.

Таке зауваження Расмуссен зробив на підставі слів генсека НАТО Столтенберга, який підкреслив, що справжні гарантії безпеки можуть бути надані тільки повноправним членам Альянсу.

Ггенсек Альянсу навіть не сумнівається, що якщо на саміті 11 липня члени НАТО не дійдуть єдиної думки щодо гарантій безпеки для України, то це можуть зробити члени НАТО в індивідуальному порядку. Польща від самого початку вторгнення армії Путіна в Україну надавала Києву велику підтримку. Слідом за Польщею обов'язково підтягнуться і країни Балтії, впевнений Расмуссен.

Експерт не виключає, що якщо на саміті 11 липня не буде вирішено питання України, то Польща може почати збирати коаліцію з гарантій безпеки для України.

За словами Расмуссена, Альянсу ще краще до початку саміту надати Україні якісь письмові гарантії. Вони можуть охоплювати обмін розвідувальними даними, спільні військові навчання та тренування, постачання зброї, спільне виробництво нових боєприпасів за стандартами НАТО тощо.

Також не виключено, що знайдуться й такі країни, які будуть проти повноправного членства України у НАТО, саме вони можуть почати пропонувати якісь реальні та вагомі гарантії безпеки для Києва.

Расмуссен підкреслив, що історія показала, як небезпечно залишати Україну "у приймальні НАТО" на невизначений термін. Якщо у Вільнюсі Києву не видадуть запрошення до НАТО, то хоча б можна сказати, що це буде зроблено у Вашингтоні 2024 року.

Україна має бути членом Альянсу без попередніх умов, як це було з Фінляндією та Швецією.

Раніше ми повідомляли, що прем'єр-міністр Польщі закликав НАТО відкрити двері для України, яка воює проти РФ і в інтересах Альянсу.

Нагадаємо, генсек НАТО оцінив ЗСУ напередодні вирішального контрнаступу.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини