7 червня 2023, 09:38

"А яка альтернатива?" – президент Сербії озвучив позицію щодо постачання Україні боєприпасів

Вучич не проти того, щоб посередники продавали боєприпаси із Сербії в Україну.

"А яка альтернатива?" – президент Сербії озвучив позицію щодо постачання Україні боєприпасів

Така заява глави Сербії свідчить про те, що Вучич остаточно розчарувався у Путіні та готовий повністю звернути свій погляд на Захід.

Учора, 6 червня, в інтерв'ю журналістам Financial Times президент Сербії несподівано змінив риторику.

Ще не так давно він відкрито підтримував зв'язки з РФ, навіть відмовившись приєднатися до санкцій. Однак з 2023 року Вучич змінив свою позицію щодо РФ і війни в Україні.

Він прекрасно обізнаний, що уряд США має намір через посередників постачати в Україну боєприпаси сербського виробництва. Сам глава країни не буде цьому опиратися.

Вучич заявив, що поки не бачить іншої альтернативи, як тільки дати добро на таку політику.

Західні дипломати заявляють, що свою позицію Вучич змінив після того, як США, ЄС і НАТО допомогли йому під час нещодавньої напруженості у Косові, тому президент Сербії нібито і закриває очі на те, що частина боєприпасів сербського виробництва обов'язково опиниться в Україні.

Глава Сербії визнає, що перебуває між РФ і Заходом. З одного боку, його країна голосувала за всі резолюції ООН, які засуджують РФ, а також Вучич не збирається надавати військову допомогу Росії.

Його країна приєдналася до заборони реекспорту товарів подвійного використання, які можуть бути у нагоді РФ в оборонній промисловості.

Вучич запевняє ЗМІ, що вже рік не має жодних контактів із Кремлем, хоча до цього раз на квартал зідзвонювався з Путіним.

Не так давно Зеленський і Вучич провели зустріч у Молдові у рамках саміту Європейської політичної спільноти. При цьому очільник Сербії заявив, що ця зустріч не вплине на позицію країни щодо запровадження санкцій проти Росії.

Раніше Сербія анонсувала нові військові навчання з країнами НАТО.

Нагадаємо, Сербія не визнає анексію РФ територій України, однак не запроваджуватиме санкції.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини