6 червня 2023, 13:34

Підрив Каховської ГЕС: у МАГАТЕ попередили про наслідки для ЗАЕС

Генеральний директор МАГАТЕ Маріо Гроссі повідомив, що через підрив Каховської ГЕС існує ризик розплавлення палива у реакторах Запорізької АЕС.

Підрив Каховської ГЕС: у МАГАТЕ попередили про наслідки для ЗАЕС

У зв'язку з підривом Каховської ГЕС і неконтрольованим скиданням води з водосховища існує ризик серйозної аварії на захопленій росіянами ЗАЕС.

Про можливі наслідки на позачерговому засіданні ради керівників МАГАТЕ у зв'язку із ситуацією на Херсонщині розповів генеральний директор організації Маріо Гроссі.

За його словами, зниження рівня води у Каховському водосховищі до позначок, нижчих за критичні, порушить систему охолодження Запорізької АЕС.

"Рівень води у резервуарі, що використовується для охолодження Запорізької АЕС, серйозно впав через руйнування на греблі Каховської ГЕС. Відсутність охолоджувальної води в основних системах водопостачання протягом тривалого періоду часу призведе до розплавлення палива та виходу з ладу аварійних дизель-генераторів, наразі ризик розплавлення невисокий, МАГАТЕ стежить за ситуацією", - сказав Рафаель Гроссі.

Нагадаємо, теракт на Каховській ГЕС може мати серйозні наслідки для Запорізької АЕС, але поки що ситуація контрольована.

Тим часом унаслідок теракту російських окупантів на Каховській ГЕС під загрозою повного або часткового затоплення перебувають 80 населених пунктів Херсонської області.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Михаил Бутко

Останні новини