5 червня 2023, 12:10

Politico: РФ знайшла новий спосіб роздобути санкційну сільгосптехніку, не цураючись крадіжками

Через неможливість легально імпортувати сільськогосподарську техніку з ЄС у РФ активно скуповують крадене.

Politico: РФ знайшла новий спосіб роздобути санкційну сільгосптехніку, не цураючись крадіжками

Після вторгнення армії Путіна в Україну та введення економічних санкцій Британію захлеснула хвиля грабежів сільгосптехніки. Як пізніше вдалося з'ясувати ЗМІ, вся вона "осідає" у Східній Європі, а вже звідти потрапляє до РФ.

У Британії активізувалися банди, що спеціалізуються на викраденнях техніки, але не цивільної, а сільськогосподарської, інформує Politico.

За попередніми даними поліції Британії, всю викрадену техніку перенаправляють у Східну Європу. Не виключено, що там її викуповують представники РФ, які не можуть легально придбати ту чи іншу сільгосптехніку.

Водночас у поліції вже наголосили, що це всього лише здогадки та 100%-х доказів поки що немає. Однак професійна думка підказує, що замовником цих злочинів виступають у РФ.

Лише за підсумками першого кварталу 2023 року кількість викраденої сільгосптехніки в Англії та Уельсі збільшилася на 300%.

Особливою ціллю була будівельна та сільськогосподарська техніка, така як екскаватори та дороговартісні пристрої GPS, що дають змогу фермерам більш ефективно наносити на мапу поля та садити сільськогосподарські культури; системи GPS, які легко демонтувати. На чорному ринку за них дають від 8 до 10 тисяч євро за одиницю

Не так давно російській компанії "Аерофлот" уже вдалося обійти санкції та оновити програмне забезпечення для літаків Airbus A350. ЗМІ писали, що Москві допомогла одна з дружніх РФ країн.

За повідомленням радника глави Офісу президента України, багато країн світу на словах засуджують дії РФ, але за спиною допомагають обійти санкції з боку Заходу.

Раніше ми повідомляли, що РФ можуть внести до чорного списку FATF. На ділі це навіть гірше, ніж відключення банківської системи від SWIFT.

Нагадаємо, в Україні знайшли спосіб "виключити РФ" із зернової угоди.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини